Buradasınız: Anasayfa / Yeni Medya

Kategori Arşivi: Yeni Medya

Paypal 2017 Yılında da Dönmeyebilir!

Paypal 2017 Yılında da Dönmeyebilir!

Paypal’ın kapanmasından bu yana ödeme sistemleriyle ilgili birçok sıkıntı ortaya çıktı. Özellikle Paypal ile ödeme alan girişimciler büyük problemlerle baş başa bırakıldılar. Paypal ile ilgili detaylı bir yazı paylaşmıştık bir süre önce okumak için tıklayınız.  O zamandan bu yana herkes iyimser olmaya çalışıp bir umut yeni yılda çözülür düşüncesindeyken yakın zamanda ... Devamını Oku »

Güvenilir Kişiler Uygulamasıyla Sevdiklerinize Her An Ulaşın

Güvenilir Kişiler Uygulamasıyla Sevdiklerinize Her An Ulaşın

Güvenilir Kişiler uygulamasıyla sevdiklerinizin konumlarına istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Özellikle acil durumlarda çok faydalı olan Güvenilir Kişiler uygulaması İnternet bağlantısı olmasa ve pil yeterliliği olmasa bile konumu güvendiğiniz kişiye gönderiyor. Acil Durumlar İçin Güvenilir Kişiler Uygulaması Google çok başarılı bir uygulamayı yayına almış durumda. Orjinal adı olan Trusted Contacts olan uygulamanın mağazadaki ... Devamını Oku »

Blog Açmak İsteyenlere Yol Haritası

Blog Açmak İsteyenlere Yol Haritası

Blog açmak istiyorum neler yapmam gerekiyor? Blog açmak için neler yaplır? Blog nasıl açılır adım adım hangi işlemler yapılır öğrenmek istiyorum diyenler için bir yazı hazırladım. Artık internet hayatımızın bir parçası, uzun süredir bu böyle ancak yeni şeyler keşfettikçe birey olarak yapabildiklerimizin sınırlarını arttırmak istiyoruz. Bu bazen içinden gelenleri söylemek, ... Devamını Oku »

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Silinmiş Paylaşımları Geri Getirmek

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Silinmiş Paylaşımları Geri Getirmek

Facebook’ta geçmişteki mesajlarınızın tamamına ulaşabilirsiniz. Silinmiş olsa bile! Sizin gönderdiğiniz ya da aldığınız tüm mesajlara ulaşabilmeniz mümkün. Yine silinmiş eski paylaşımlarınıza da ulaşmak mümkün. Facebook geçmişi arşivliyor, ve bunu kullanıcılarının indirmesine izin veriyor. Ayrıca hareket dökümünde indirme yapmadan da ilerleyebilirsiniz. Ancak mesajlar vs. geçmişe gitmek için veriyi indirmek gerekiyor. Hesap ... Devamını Oku »

Frida Kahlo Kimdir?

Frida Kahlo Kimdir?

Asıl ismi Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón olan Frida Kahlo, 06 Temmuz 1907 yılında Coyoacan, Meksika’da dünyaya gelmiş Meksikalı bir ressamdır. Macar Yahudisi fotoğrafçı Wilhelm Kahlo ve Kızılderili asıllı Matilde Calderon Gonzales’in dört kızından üçüncüsü olarak doğmuştur. İlerleyen yıllarda 6 Temmuz 1907 olan doğum tarihini, Meksika Devrimi‘nin gerçekleştiği 7 ... Devamını Oku »

Amazon Prime Video da Türkiye’de

Amazon Prime Video da Türkiye’de

Bir süredir Türkiye pazarına girmesi beklenen Amazon’un Prime Video servisi sonunda Türkiye’de. 200’den fazla ülkede kullanıma sunulan Prime Video Türkiye’de yayına girdi. Amazon Prime Video da Türkiye’de Amazon Prime Video içerik bakımından çok zengin. The Grand Tour, Mozart in the Jungle, Transparent, The Man in the High Castle ve Tumble ... Devamını Oku »

YouTube Red Hizmetini Önermeye Başladı

YouTube Red Hizmetini Önermeye Başladı

YouTube Red servisini geçtiğimiz yıl tanıtmıştı. YouTube Red servisi her ay belli bir ücret ödeyerek reklamları devre dışı bırakmanızı sağlıyor. Şüphesiz en iyi yanlarından biri çevrimdışı kullanabilme özelliği olan YouTube Red özellikle Adblock sonrası oluşan milyarlarca dolar reklam kaybını en azından bir nebze kontrol altına almak için yapılmış bir hamleydi. ... Devamını Oku »

Amazon Türkçe Alışverişi Yayına Aldı

Amazon Türkçe Alışverişi Yayına Aldı

Amazon harika bir haberle Almanya’daki sitesinden bundan böyle Türkçe alışveriş imkanı sağlayacak. Türkçe desteği olmadığı için birçok kişi sipariş bile veremiyor verenlerde sorun yaşıyordu. Amazon şuan için Türkiye’de ofis açmayı düşünmediğinin de bir işareti bana göre bu ancak ileride ilgiye göre farklı aksiyonlar alabilir. Amazon.de Adresinde Türkçe Dil Desteği Yayında Dil ... Devamını Oku »

7 Kasım’da Yaşanan Erişim Sıkıntısı: Twitter Çöktü

7 Kasım’da Yaşanan Erişim Sıkıntısı: Twitter Çöktü

4 Kasım’dan bu yana fazla bir ilerlenme sağlanması. Erişim problemleri devam ediyor. 6 Kasım’da biraz düzelir gibi olsa da dün geceden itibaren yine erişim problemleri net hissedilir oldu. Zenmate VPN kullanıcıları dün geceden itibaren erişim problemleri çektiklerini açıkladı. Özellikle Chrome dışında kullananlar bu erişim problemini yaşarken gözüme çarpan Google Chrome’da ... Devamını Oku »

Scroll To Top