Buradasınız: Anasayfa / Genel / Yeni Kız Oyunları İçeriklerinde Neler Var?

Yeni Kız Oyunları İçeriklerinde Neler Var?

 

Kız çocuğu olan anne babaların en büyük şikayetleri kızlarının soruları karşısında bunaldıkları olmaktadır. Çünkü kız çocukları erkek çocuklarına oranla çok daha fazla meraklıdır. Kız çocukları yapıları gereği detaycıdır ve bu detaycılık da her bayanın hayatı boyunca devam eden bir duygudur.

Hislerini çok yoğun yaşayan, isteklerinin her zaman bir adım sonrasını düşünen ve daha çocukken gelecekle ilgili planlar yapan miniklerin bilgisayar oyunları da kendilerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Kız çocukları kendilerine uygun olan oyunlarda çok daha fazla detayın olduğu ve genelde simülasyon adı verilen dekorasyon, giydirme, yapı gibi oyunlara yönelmektedirler. Yeni Kız Oyunları da bu yönde şekillenmiş ve kız çocukları için online olarak hizmete sunulmuştur. Kız çocuklarının oynamak istedikleri oyunlar genelde görsel zekâya hitap etmektedir. Araba yarışı oynamak isteyen ya da savaş oyunun da insan öldürmek isteyen kız çocukları neredeyse yok denecek kadar azdır. Çünkü kızlar bu gibi hareketli oyunlar yerine detaylarda daha dikkatli gözlemler yapabilecekleri oyunları oynamayı tercih ederler. Barbie Oyunlarıoynarken sanki çok önemli bir iş yapıyormuş gibi gözünü ekrandan ayırmayan kızınızın aynı özeni kıyafetlerini yerleştirirken göstermediğini fark edebilirsiniz. Kız çocukları sürekli olarak gördükleri ortam ve eşyalarla daha az ilgilidirler.

Öğrenmeye açık çok fazla yenilik isteyen minik şekerler için sürekli yenilenen oyunlar hayal dünyalarının genişliğine hitap ederek onları farklı dünyalara götürür. Çocuğunuz oyun oynarken sanki oyunun içerisindeymişçesine büyük bir dikkatle oyununa olan ilgisini dış dünyaya kendisini kapatarak gösterir. Çoğu zaman oyun son bulduğunda yaptığı giysi kombinleri ya da ev dekorasyonları sizi bile şaşırtacaktır. Bebek Oyunlarında sizden çok fazla ilgi bekleyen bir bebek olduğunu bile bilmeden kendisine sanal olarak bulduğu bebeği büyük bir özenle besleyecek kendine seslenirken kullanmış olduğunuz sevgi sözcüklerini sanal bebeğine yönlendirecektir.

Bu ve bunun gibi birçok oyunu içselleştiren kızının gerçek hayatta da oyundan öğrendiklerini uyguladığını fark edersiniz. Örneğin size yemek yerken nasıl yemeniz gerektiğiniz öğretmeye çalışan, çorba aktığında sizden önce silmek için peçeteye sarılan mini bir öğretmenle karşılaşmaya hazır olun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top