Buradasınız: Anasayfa / Yaşam

Kategori Arşivi: Yaşam

Zihinsel Yorgunlukla Nasıl Baş Edilir

Zihinsel Yorgunlukla Nasıl Baş Edilir

Zamanın akışı o kadar hızlı ki biriktirdiklerimizin farkında değiliz. Bakış açımızı düşüncelerimizi etkileyen her şey zamanla birçok yolun başlangıcını belirliyor. Eğer fikirleri inanılabilir bulduğunuz için mantıklı ve doğru olarak kabul ediyorsanız, inançlarınız bilginin ötesine geçiyor demektir. Yani bir fikir konusunda bir inanca sahipseniz, onu pek de araştırmıyorsunuz. Güçlü ve meydan ... Devamını Oku »

Zeki İnsanların 5 Farklı Özelliği

Zeki İnsanların 5 Farklı Özelliği

IQ ya da zeka; ne bildiğiniz değil, daha ziyade yeni bir bilgiyi işleme hızınızdır. Derinlemesine yapılan araştırmalar IQ’nun genç yaşta sabitlendiğini, yani elinizde olan ile yetinmeniz gerektiğini gösteriyor. IQ, hayattaki başarıyı tanımlamanın tek yolu olmaktan gittikçe uzaklaşsa da (hatta bir araştırma en önemli etken dahi olmadığını gösteriyor) yüksek IQ’ya sahip olmak kötü bir şey değil. ... Devamını Oku »

4-7-8 Yöntemiyle 1 Dakikada Uykuya Dalın

4-7-8 Yöntemiyle 1 Dakikada Uykuya Dalın

Bu konuya sosyal medya üzerinde denk geldim ve paylaşmak istedim. 4-7-8 yöntemi denilen bu sistemle kısa süre içerisinde uykuya dalmanın mümkün olduğu söyleniyor. 4-7-8 Yöntemi Nasıl Yapılır Burnunuzdan sakin bir şekilde 4 saniye boyunca nefes alın Nefesinizi 7 saniye boyunca tutun Nefesinizi 8 saniye boyunca ağzınızdan verin Tüm mevzu bu ... Devamını Oku »

Strese Yenilmemek İçin Öneriler

Strese Yenilmemek İçin Öneriler

  Hayat hızla akıp geçerken aslında çoğu zaman ne yaşadığımızı çok sonradan anlıyoruz. Bu durumda bizi mutsuz ediyor ve üzerimizde bir baskı yaratabiliyor. Değişim olayı artık o kadar hızlandı ki insanlar kendi iç seslerini bile duyamaz oldular. Üzerinizdeki baskı strese dönüştüğü zaman ve kontrolü ele almaya başladığında çanlar çalıyor demektir. ... Devamını Oku »

Dekarasyonun En Önemli Parçası: Köşe Koltuk Modelleri

Dekarasyonun En Önemli Parçası: Köşe Koltuk Modelleri

Ev işi tamam peki ya dekorasyon? Şüphesiz dekorasyonun en can alıcı noktaları biri salon ve oturma odalarıdır. Nasıl dizayn edeceğiniz konusunda adeta mesai harcattıran bu süreçte yapacağınız en önemli seçim koltuk olacaktır. Estetik ve şık görünüme sahip Köşe Koltuk modelleri ciddi ilgi görüyor. Farklı modeller ile kreatif bir hava estiren ... Devamını Oku »

Evinizde Konforu En İyisiyle Sağlayın!

Evinizde Konforu En İyisiyle Sağlayın!

Evin dekorasyonu kolay bir iş değil yeri geldiğinde her detayı hesaplarsınız. Çünkü en özel yeriniz evinidir. Huzurlu ve keyifli bir şekilde vakit geçirmek sizin için en önemli motivasyon kaynaklarından biridir. Tabi ki en önemlisi yaşam alanınızın tam da aklınızdaki gibi olmasıdır. Bu konuda şüphesiz en çok tartışılan ve üstüne düşülen ... Devamını Oku »

Güçlü Bir Zihin İçin 3 Öneri

Güçlü Bir Zihin İçin 3 Öneri

  Hayatın bezdiriciliği insanları o kadar bunaltıyor ki çok genç yaşlardan itibaren birey de bir dezenformasyon süreci başlıyor. Burada nasıl ne şekilde bir şeylerin etkilenip kaldığını çok sonradan öğrenebiliyor insan. Önemsemediği ve duygusal olarak içinde bir yerlerde hapsettiği şeylerle çok sonradan karşılaşıyor. İşte bu karşılaşma adil olmuyor ve kişinin güçsüz ... Devamını Oku »

Dikkat Dağınıklığı İçin Çözümler

Dikkat Dağınıklığı İçin Çözümler

Zaman zaman dikkatimizi bir türlü toplayamayız. Ancak yapılması gerekenler vardır ve zaman ilerledikçe bunlar bir yığına dönüşebilir o zaman daha kasvetli bir durum ortaya çıkar iyice hata potansiyeli yüksek biri haline gelebiliriz. Bu duruma düşmemek için birkaç adımda kendimize en uygun olan çözümleri yaratarak harekete geçmekte tereddüt etmemeliyiz. Çalışmalarını Planla ... Devamını Oku »

Villada Tatil Hakkında

Villada Tatil Hakkında

İster balayı tatiliniz olsun isterseniz sevdiklerinizle beraber çıkacağınız bir tatil olsun, detayların önemli olduğu ve tamamen huzurlu bir şekilde keyifli zaman geçirebileceğiniz bir tatil planı oluşturmak son derece önemlidir. Ülkemizin özellikle Akdeniz bölgesi tam bir tatil cennetidir. Turizm merkezi olarak da dünyanın sayılı yerlerinden biridir. Şüphesiz tatilin en canlıcı noktası ... Devamını Oku »

En Güzel Perde Tasarımları

En Güzel Perde Tasarımları

Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri şüphesiz perde seçimidir. Odaların işlevine göre uygun, döşediğiniz eşyalarında kimliğine uygun bir perde seçimi yapılmalıdır. Perde seçimi konusu artık çokta kolay bir seçim değil. O kadar çok çeşit ve yeni ürün var ki iyi bir araştırma yapmadan tercih edenler sonrasında yeni modelleri gördüğünde hayal ... Devamını Oku »

Scroll To Top