Cumartesi , Ağustos 19 2017
Buradasınız: Anasayfa / Teknoloji

Kategori Arşivi: Teknoloji

En Büyük Kapasiteye Sahip USB Bellek Üretildi

En Büyük Kapasiteye Sahip USB Bellek Üretildi

Kingston dünyanın en büyük kapasitesine sahip USB Belleği olan DataTraveler Ultimate Generation Terabyte’ı (GT) duyurdu. DataTraveler Ultimate GT, 2 TB’a kadar depolama imkanı sunarken  USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) ile maksimum düzeyde hızlı veri transferi imkanı sunuyor. Peki bu ne demek? 70 saatlik 4K çözünürlüklü video arşivini tek bir USB flash belleğe ... Devamını Oku »

Insta360 Air ile Android Cihazlarda VR Kamera Özelliği Elde Etmek

Insta360 Air ile Android Cihazlarda VR Kamera Özelliği Elde Etmek

Sanal gerçeklik hızlı bir şekilde büyümesine devam ediyor. Bununla beraber proje üreticileri de yeni ve akıllı aksesuarlar geliştirerek mevcut cihazlara nitelik kazandırabiliyorlar. Insta360 Air Android cihazlarda 360 derece VR kamera özelliği sağlayan aksesuar Insta360 Air adlı aksesuarı kullandığınızda size 360 derece bir VR kamera deneyimi yaşatıyor. Insta360 Air bir Indiegogo ... Devamını Oku »

Google En Çok Arananlar Listesi Açıklandı

Google En Çok Arananlar Listesi Açıklandı

Google tarafından her yıl sonunda ilan edilen en çok arananlar listesi 2016-2017 sonuçları belirlendi. Google 2016-2017 Arama Trendleri listesinde yer alan aramalar isimler, yemek tarifleri, genel aramalar ve diziler olmak üzere 4 ana kategoride belirleniyor. Türkiye 2016-2017 Google Arama Trend Listesi Genel Aramalar 1- EBA – Eğitim Bilişim Ağı 2 ... Devamını Oku »

Samsung, 4K Ekran Teknolojisi UltraBook’a Geliyor

Samsung, 4K Ekran Teknolojisi UltraBook’a Geliyor

Teknoloji ürünlerinin dünya devi olan Samsung, günümüzde inanılmaz önem kazanmış olan görüntü kalitesi konusunda büyük adımlar atmaya hazırlanıyor. Halihazırda televizyon sektöründe kullanılan 4K ekran teknolojisi sayesinde çok yüksek oranda görüntü kalitesine ulaşabiliyoruz. Ancak dizüstü cihazların ekranlarında henüz bu teknolojiye sahip bir cihaz yoktu. Samsung ise bu teknolojiyi de yeni çıkaracağı ... Devamını Oku »

Apple Gelecekte Samsung Ekran Teknolojisini Kullanabilir

Apple Gelecekte Samsung Ekran Teknolojisini Kullanabilir

Uzun süredir Apple aygıtlarda kullanılan A serisi işlemciyi üreten Samsung, Apple’ın isteği üzerinde farklı bir konuda da Apple’a destek sağlayabilir. Söylentiye göre şuanda LG ekran teknolojisini kullanan Apple, kullanıcılar tarafından çok beğenilen AMOLED ekran teknolojisini kendi ürünlerinde kullanmak istiyor. Bununla ilgili Samsung yetkilileriyle görüşüldüğüne dair bir takım haberler çıksa da ... Devamını Oku »

Google’dan İşlemci Hamlesi Gelebilir

Google’dan İşlemci Hamlesi Gelebilir

Bir arama motoru olarak internet dünyasına giren ancak zaman içerisinde bilişimin neredeyse her kolunda olan Google, önümüzdeki günlerde işlemci dünyasına da girmeye hazırlandığına dair dedikodular çıkmaya başladı. Özellikle Android tabanlı mobil cihaz ve tabletlerde kullanmayı düşündüğü bu işlemci sayesinde Apple’ı sevdiren stabilize ve düzgün çalışma prensibini yakalamayı planlıyor. Yazılımdaki eksikliklerin ... Devamını Oku »

Scroll To Top