Buradasınız: Anasayfa / Sosyal Medya

Kategori Arşivi: Sosyal Medya

Facebook Para Transferini Türkiye’de Başlatıyor

Facebook Para Transferini Türkiye’de Başlatıyor

Facebook Amerika’da bir süredir kullanılan Facebook Messenger Üzerinden Para Transferi özelliğini Türkiye’de devreye alıyor. Bu konuyla ilgili  Transferwise Chatbot ile işbirliği sağlayan Facebook ayrıca bir Fintech‘in girişimi olan Transferwise ile anlaşma sağlamış durumda. Güvenilirlik konusu akla gelince Transferwise’nin şuana kadar 50 ülkeden yaklaşık 1 milyar dolar üstü bir para transferine aracılık ettiğini ... Devamını Oku »

WhatsApp Kaybolan Durum Güncellemeleri Özelliğini Duyurdu

WhatsApp Kaybolan Durum Güncellemeleri Özelliğini Duyurdu

WhatsApp bir süre önce Snapchat benzeri bir özelliği yayına alacağını aslında duyurmuştu. Bugün itibariyle WhatsApp 24 saat içerisinde kendiliğinden kaybolan durum güncellemeleri özelliğini yayına aldı. WhatsApp’ın duyurduğu bu yenilikle birlikte görsel ve video olarak da durum gönderilebilmek mümkün. Snapchat ile bir farkı olmayan özelliğin Facebook tarafından özellikle yayına alındığını ekleyelim. Bildiğiniz ... Devamını Oku »

Instagram Takipçi Satın Alma

Instagram Takipçi Satın Alma

Bir sosyal medya platformu olan İnstagram ’da reklam ve satış üzerine yapılan çalışmalar kurumların bir hayli dikkatini çekiyor. Temelde görsel paylaşımlar üzerine kurulu bir platform olması reklam konusunda başından bu yana dikkatleri üzerine toplamasında en büyük etken denebilir. Çünkü yazılardan ziyade görsellerin akılda kalma payın kat kat fazla. Sözgelimi bu ... Devamını Oku »

Ata Benli ve İrem Figen ‘Bize Hadi Eyvallah’ Şarkısı Yükselmeye Devam Ediyor

Ata Benli ve İrem Figen ‘Bize Hadi Eyvallah’ Şarkısı Yükselmeye Devam Ediyor

Son dönemde büyük ilgi gören Ata Benli ve İrem Figen imzalı “Bize Hadi Eyvallah” şarkısı müzikseverlerden tam not aldı. Ata Benli ve İrem Figen ikilisi daha önce Çalsın Sazlar adlı başarılı şarkılarıyla binlerce kişiye ulaşmayı başarmışlardı. Bu ilginin ardından geçtiğimiz günlerde Bize Hadi Eyvallah adlı parçalarıyla hayranlarına yeniden harika bir müzik keyfi yaşatan Ata ... Devamını Oku »

Herkese Hitap Eden Bilinmeyen Bilişim Kitabı

Herkese Hitap Eden Bilinmeyen Bilişim Kitabı

Bilişim kitapları genel olarak belli bir alana hitap eder ve sadece o alan ile ilgilenen kişilere yönelik yazılır. Çoğu da resmi bir dil ile yazıldığından okuyanlara zevk vermez ve kısa sürede sıkabilir. Bilinmeyen Bilişim kitabı, daha sayılabilecek pek çok unsur nedeniyle diğer bütün bilişim kitapları arasından sıyrılıyor. Bilinmeyen Bilişim kitabının yazarı, ... Devamını Oku »

23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi

23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi

Bu yazıyı hazırlarken Türkiye güncel saati 03:54 ve bir süredir Ekşi Sözlüğe erişim sağlanamıyor. VPN ile de Ekşi sözlüğe ulaşmak mümkün değil. 23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi  Çok kötü ve kara bir gece geçiyor. Askerlerimizin acı haberleri yürekleri dağlarken medyadan hiçbir şekilde doğru düzgün bilgi alamazken Ekşi önemli bir ... Devamını Oku »

Spotify 2016’nın En İyilerini Paylaştı

Spotify 2016’nın En İyilerini Paylaştı

Spotify 2016 yılında en çok dinlenen şarkı ve şarkıcılarla ilgili verileri paylaştı. Verileri incelediğimizde yılın en çok konuşulan isminin Drake olduğunu söyleyebiliriz. Drake bu başarıyı yalnız Spotify’da değil Apple Müzik’te de göstermeyi başarımış 1 milyar dinlenme sayısını aşan ilk kişi olmuştu. Listede Justin Bieber, Rihanna, Kanye West gibi isimlerde bulunuyor. ... Devamını Oku »

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Silinmiş Paylaşımları Geri Getirmek

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Silinmiş Paylaşımları Geri Getirmek

Facebook’ta geçmişteki mesajlarınızın tamamına ulaşabilirsiniz. Silinmiş olsa bile! Sizin gönderdiğiniz ya da aldığınız tüm mesajlara ulaşabilmeniz mümkün. Yine silinmiş eski paylaşımlarınıza da ulaşmak mümkün. Facebook geçmişi arşivliyor, ve bunu kullanıcılarının indirmesine izin veriyor. Ayrıca hareket dökümünde indirme yapmadan da ilerleyebilirsiniz. Ancak mesajlar vs. geçmişe gitmek için veriyi indirmek gerekiyor. Hesap ... Devamını Oku »

Facebook FacioMetrics İle Snapchat Uygulamasına Rakip Olacak

Facebook FacioMetrics İle Snapchat Uygulamasına Rakip Olacak

Facebook geçtiğimiz dönemde Snapchat’e satın alma teklifi yapmıştı ancak reddedilmişti. Bunun üzerine Facebook’un Snapchat’e karşı bir hamle yapması bekleniyordu. Facebook, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenlerin kurduğu otomatik algoritmaya sahip insanların yüz ifadelerini  yorumlayabilen ve bunları gerçek zamanlı yansıtma çalışmaları yapan bir şirketi satın aldı. Facebook FacioMetrics İle Snapchat’e Rakip ... Devamını Oku »

Rusya’da LinkedIn Erişimi Engellendi

Rusya’da LinkedIn Erişimi Engellendi

Rusya popüler iş sosyal ağı LinkedIn’i yasakladı. Mahkeme kararının uygulandığı LinkedIn’e Rusya’dan şuanda erişim yok. Olayın aslında temel nedeni Rus vatandaşlarının bilgilerinin Rusya’da barındırılması gerektiği hususu. Mahkeme Kasım ayının ortalarından aldığı kararla bunu ihlal eden LinkedIn’in yasaklanmasını onayladı. Rusya Kitle İletişimi Denetleme Kurumu’ndan (Roskomnadzor) yapılan açıklamada, Rus vatandaşlarına ait kişisel ... Devamını Oku »

Scroll To Top