Buradasınız: Anasayfa / Sosyal Medya

Kategori Arşivi: Sosyal Medya

Hep İnanılan Facebook Yalanları

Hep İnanılan Facebook Yalanları

Facebook popülerleşince bir dizi uygulama, efsane ve yalanlar sürekli kullanıcıların önüne gelmeye başladı. Yıllardır bu durum böyle ve görünen o ki 2016’ya gireceğimiz sayılı günlerde de değişen pek bir şey yok. Biz de bu yazıyı hazırlarken Facebook kullanıcıların tuzağa düştüğü, inandığı ama gerçek olmayan şeyleri bir araya getirdik. Facebook Profilinizde ... Devamını Oku »

Facebook FacioMetrics İle Snapchat Uygulamasına Rakip Olacak

Facebook FacioMetrics İle Snapchat Uygulamasına Rakip Olacak

Facebook geçtiğimiz dönemde Snapchat’e satın alma teklifi yapmıştı ancak reddedilmişti. Bunun üzerine Facebook’un Snapchat’e karşı bir hamle yapması bekleniyordu. Facebook, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenlerin kurduğu otomatik algoritmaya sahip insanların yüz ifadelerini  yorumlayabilen ve bunları gerçek zamanlı yansıtma çalışmaları yapan bir şirketi satın aldı. Facebook FacioMetrics İle Snapchat’e Rakip ... Devamını Oku »

Sosyal Medya Eğitimi İBS’den Alınır

Sosyal Medya Eğitimi İBS’den Alınır

Gelişen teknoloji ve globalleşen dünya ile birlikte meslek sektörleri de büyük değişimlere uğradı. Son birkaç yıldır büyük küçük tüm markalar pazarlama faaliyetlerini sosyal medya üzerinden yürütmeye başladı. Bu durum sosyal medya uzmanı adında bir meslek kolunun doğmasına neden oldu. Peki, sosyal medya uzmanlığı nedir? Sosyal medya uzmanlığı, genel tanım itibari ... Devamını Oku »

Whatsapp Durum Problemini Nasıl Çözerim?

Whatsapp Durum Problemini Nasıl Çözerim?

Whatsapp güncelleme yaparak yeni özellikleri bünyesine taşımıştır. Farklı alanlarda kullanıma izin veren uygulamada durum güncellemesi bazen yapılamamaktadır. Bunun için öncelikle internete bağlı olup olmadığınız kontrol edin.Eğer bağlantınız varsa başka bir cihazdan deneyin. Diğer cihazda da sorun yaşanıyorsa problem internetinizde olabilir. Fakat diğer cihazda sorun yoksa whatsapp uygulamanızdan çıkış yapıp tekrar ... Devamını Oku »

Çalınan Twitter Hesabı Nasıl Geri Alınır

Çalınan Twitter Hesabı Nasıl Geri Alınır

Son dönemde hesap çalma olayları artmış durumda. Ve çok ciddi emek verilen hesaplar art niyetli kişiler tarafından birçok farklı yöntemle çalınabiliyor. Bu durumla ilgili yapılabilecek bir şeyi paylaşmak istiyoruz. Çalınan Twitter Hesapları Nasıl Geri Alınır Öncelikle; Aşağıda İngilizce bir metin paylaşacağız o metni kendi bilgilerinize göre düzenlemeniz gerekmektedir. Sonrasında https://support.twitter.com/forms/hacked adresine ... Devamını Oku »

Telefon Islandığında Ne Yapmalı?

Telefon Islandığında Ne Yapmalı?

Telefonunuz suya maruz kaldı bir şekilde ve eyvah her şey bitti! diye karalara bağlamayın. Haberimizdeki önerilerle telefonunuzu kurtarmanız mümkün olabilir. Telefonunuz herhangi bir sebepten suya maruz kalabilir ve bu durum sıkıntı yaratabilir. Bu durumlarda bazı pratik adımlar var. Telefonunuz suya temas ettiğinde bu adımlara göre müdahale etmek telefonunuzu kurtarmanıza yardımcı ... Devamını Oku »

WhatsApp Bilgilerinizin Paylaşılmasını Engellemek

WhatsApp Bilgilerinizin Paylaşılmasını Engellemek

WhatsApp kullanıcılarına bu yeni özelliği için sözleşmeyi yenileyip kabul ettirme yöntemini denedi. Birçok kişi bunu görmedi çünkü sözleşmenin detayına girip okumadı. Bu bilgi söylenene göre ilk olarak Facebook reklamlarında müşteri hedefleme için kullanılacak. Bu paylaşımın bu kadarla kısıtlı kalıp kalmayacağını şimdiden kestirmek zor ama sizler şimdiden önleminizi alın ve bilgilerinizin ... Devamını Oku »

Güvenilir Kişiler Uygulamasıyla Sevdiklerinize Her An Ulaşın

Güvenilir Kişiler Uygulamasıyla Sevdiklerinize Her An Ulaşın

Güvenilir Kişiler uygulamasıyla sevdiklerinizin konumlarına istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Özellikle acil durumlarda çok faydalı olan Güvenilir Kişiler uygulaması İnternet bağlantısı olmasa ve pil yeterliliği olmasa bile konumu güvendiğiniz kişiye gönderiyor. Acil Durumlar İçin Güvenilir Kişiler Uygulaması Google çok başarılı bir uygulamayı yayına almış durumda. Orjinal adı olan Trusted Contacts olan uygulamanın mağazadaki ... Devamını Oku »

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Silinmiş Paylaşımları Geri Getirmek

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Silinmiş Paylaşımları Geri Getirmek

Facebook’ta geçmişteki mesajlarınızın tamamına ulaşabilirsiniz. Silinmiş olsa bile! Sizin gönderdiğiniz ya da aldığınız tüm mesajlara ulaşabilmeniz mümkün. Yine silinmiş eski paylaşımlarınıza da ulaşmak mümkün. Facebook geçmişi arşivliyor, ve bunu kullanıcılarının indirmesine izin veriyor. Ayrıca hareket dökümünde indirme yapmadan da ilerleyebilirsiniz. Ancak mesajlar vs. geçmişe gitmek için veriyi indirmek gerekiyor. Hesap ... Devamını Oku »

Kelimelerin Gücü Aşkı Perçinler

Kelimelerin Gücü Aşkı Perçinler

İnsan yaşamının hangi evresinde olursa olsun hissettiği en güçlü duygulardan biri aşktır. Bazen adını koymak için çok bekler, bazense adını koyduğunda karşı tarafından hisleriyle beraber bambaşka bir şeye dönüşür. Her duygunun farklı bir hikayesi ve başlangıcı vardır. Bu duyguların içinde şüphesiz aşkı kelimelerle resmetmeye çalıştığınızda ortaya çok güçlü dizeler ortaya çıkacaktır. ... Devamını Oku »

Scroll To Top