Buradasınız: Anasayfa / Sosyal Medya

Kategori Arşivi: Sosyal Medya

23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi

23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi

Bu yazıyı hazırlarken Türkiye güncel saati 03:54 ve bir süredir Ekşi Sözlüğe erişim sağlanamıyor. VPN ile de Ekşi sözlüğe ulaşmak mümkün değil. 23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi  Çok kötü ve kara bir gece geçiyor. Askerlerimizin acı haberleri yürekleri dağlarken medyadan hiçbir şekilde doğru düzgün bilgi alamazken Ekşi önemli bir ... Devamını Oku »

Spotify 2016’nın En İyilerini Paylaştı

Spotify 2016’nın En İyilerini Paylaştı

Spotify 2016 yılında en çok dinlenen şarkı ve şarkıcılarla ilgili verileri paylaştı. Verileri incelediğimizde yılın en çok konuşulan isminin Drake olduğunu söyleyebiliriz. Drake bu başarıyı yalnız Spotify’da değil Apple Müzik’te de göstermeyi başarımış 1 milyar dinlenme sayısını aşan ilk kişi olmuştu. Listede Justin Bieber, Rihanna, Kanye West gibi isimlerde bulunuyor. ... Devamını Oku »

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Silinmiş Paylaşımları Geri Getirmek

Facebook’ta Silinen Mesajları ve Silinmiş Paylaşımları Geri Getirmek

Facebook’ta geçmişteki mesajlarınızın tamamına ulaşabilirsiniz. Silinmiş olsa bile! Sizin gönderdiğiniz ya da aldığınız tüm mesajlara ulaşabilmeniz mümkün. Yine silinmiş eski paylaşımlarınıza da ulaşmak mümkün. Facebook geçmişi arşivliyor, ve bunu kullanıcılarının indirmesine izin veriyor. Ayrıca hareket dökümünde indirme yapmadan da ilerleyebilirsiniz. Ancak mesajlar vs. geçmişe gitmek için veriyi indirmek gerekiyor. Hesap ... Devamını Oku »

Facebook FacioMetrics İle Snapchat Uygulamasına Rakip Olacak

Facebook FacioMetrics İle Snapchat Uygulamasına Rakip Olacak

Facebook geçtiğimiz dönemde Snapchat’e satın alma teklifi yapmıştı ancak reddedilmişti. Bunun üzerine Facebook’un Snapchat’e karşı bir hamle yapması bekleniyordu. Facebook, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenlerin kurduğu otomatik algoritmaya sahip insanların yüz ifadelerini  yorumlayabilen ve bunları gerçek zamanlı yansıtma çalışmaları yapan bir şirketi satın aldı. Facebook FacioMetrics İle Snapchat’e Rakip ... Devamını Oku »

Rusya’da LinkedIn Erişimi Engellendi

Rusya’da LinkedIn Erişimi Engellendi

Rusya popüler iş sosyal ağı LinkedIn’i yasakladı. Mahkeme kararının uygulandığı LinkedIn’e Rusya’dan şuanda erişim yok. Olayın aslında temel nedeni Rus vatandaşlarının bilgilerinin Rusya’da barındırılması gerektiği hususu. Mahkeme Kasım ayının ortalarından aldığı kararla bunu ihlal eden LinkedIn’in yasaklanmasını onayladı. Rusya Kitle İletişimi Denetleme Kurumu’ndan (Roskomnadzor) yapılan açıklamada, Rus vatandaşlarına ait kişisel ... Devamını Oku »

Ebru Şallı Hacklendi Ortalık Karıştı

Ebru Şallı Hacklendi Ortalık Karıştı

Ebru Şallı hacklendi. Özel yazışmalar deşifre oldu. Sosyal medya çalkalanıyor. Ebru Şallı Hacklendi Ortalık Karıştı Diyaloglardan bazıları; Arda Turan: Günaydın, özledim seni neredesin:) Ebru Şallı: Yoldayım — Arda Turan: Hoşbulduk, ne zaman dönüyorsun:) Ebru Şallı: Yarın akşam. Sen de pazartesi değil mi. Arda Turan: Evet pazartesi sabah. Göremeyecek miyim seni:)) ... Devamını Oku »

Twitter’da Etiketleme Ayarları Nasıl Yapılır

Twitter’da Etiketleme Ayarları Nasıl Yapılır

Twitter’da bildiğiniz gibi birçok değişiklik oldu hala da oluyor. Son değişiklerden biri artık yüklediğiniz fotoğraf veya resimlerin karakter sınırından düşmüyordu. Bu yenilikle beraber mevcut resim, fotoğraf, gif kullanım sayısı iyice artmış oldu. Ve etiketleme olayıda tweetlerde gözükür oldu. Ancak bu etiketleme ayarlarını istediğiniz gibi güncellemeniz mümkün. Yani isterseniz etiketleme olayını ... Devamını Oku »

Facebook Messenger Çok Tartışılacak Bir Özellikle Geliyor!

Facebook Messenger Çok Tartışılacak Bir Özellikle Geliyor!

Facebook Messenger uygulamasında çok başarılı adımlar attı. Eklenen özelliklerle katlanarak büyüdü uygulama. Ancak son açıklanan bilgilere göre Facebook Messenger Sohbet Odaları özelliğini devreye alacak. Bu sohbet odaları herkese açık olacak. Facebook Messenger Sohbet Odaları Herkese Açık Olacak Edinilen bilgilere göre bu özellik için Facebook çok önceden bir çalışma yapmış. Ancak ... Devamını Oku »

ZenMate Sosyal Medyadan Kullanıcılarına Seslendi

ZenMate Sosyal Medyadan Kullanıcılarına Seslendi

İnternet yasakları, erişim problemleri devam ederken olayın VPN servislerine sıçramasıyla ciddi bir boyut atlama oldu. VPN servisleri bunu beklemezken şimdi bu durumu çözmeye çalışıyorlar. ZenMate ülkemizde çok popüler bir VPN servis sağlayıcısı. Kullanımının kolay olması ve özellikle geçmiş aylardaki Twitter yasağında büyük bir atılım yaparak kullanıcılarını katlayarak büyüdü. BTK’nın hamlesi ... Devamını Oku »

Whatsapp 2 Bomba Özellik İle Geliyor

Whatsapp 2 Bomba Özellik İle Geliyor

Snapchat, İnstagram savaşı devam ederken Whatsapp’da boş durmuyor, baktı ki diğer platformlar hatta Twitter bile dahil buna Anı, Hikaye, Snap derken yenilikleriyle ciddi bir etkileşim yarattı. Şimdi sıra bende diyerek benzer bir özellik geliştirdi. Yeni özellikte Whatsapp kullanıcıları gönderdiklerim resim ve fotoğraflara emoji, doddle veya yazmak istedikleri bir metni ekleyebilecekler. ... Devamını Oku »

Scroll To Top