Narcos, Netflix dizisidir. alınmış, Hikayenin başlangıcı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatı ile başlayıp 3. Sezonla beraber uyuşturucu çetelerinin eksenine kaymakta.

Narcos’ta Biraz Geçmişi Hatırlarsak

Dizinin konusu ise, Pablo Escobar’ın basit bir beyaz eşya ve esrar kaçakçısıyken, bir anda Dünya’nın %90 kokain trafiğini elinde barındırmasına kadar giden yükseliş hikayesini anlatıyor. Henüz 27-28 yaşındayken Miami, Las Vegas, Los Angeles ve diğer birçok Amerika eyaletinin uyuşturucu trafiğinde ‘baş kartel’ olarak görev almıştır. Daha sonrasında ise bir gün başkan olma hayali, Pablo Escobar’a pahalıya mal olmuştur. Seçim kampanyalarını sürdürdüğü sırada yedek adaylıktan meclise giren ve daha sonrasında milletvekili olan Pablo Escobar, geçmiş dönemde ortaya çıkmış ve ispatlanmış olan uyuşturucu kaçakçılığı suçlamaları ile yüzleştirilmiştir.

Bu olaydan sonra milletvekilliği elinden alınan Pablo Escobar, Kolombiya hükümetine savaş açmıştır. 8 yıl süren bu kanlı savaşta yüzlerce insan hayatını kaybetmiştir.

Narcos’un Yeni Odağı Cali Karteli

Narcos, kısa bir süre sonra 3. Sezonu ile beraber tekrar hayatımızda olacak. İlk 2 sezonu, her sezon başı 10 bölümden ve 50’şer dakikadan çeken Netflix yetkilileri, 3. Sezon itibariyle Pablo Escobar’ın öldürülmesinden sonra rotasını bir diğer önemli uyuşturucu karteli olan Cali’ye yöneltmiştir.

Yeni sezonda başrolda Cali karteli ve rant savaşları var. Javier Peña yine olayın merkezinde olacak ve heyecanla olan biteni izleyeceğiz.