15

Laminate veneerlerin en büyük avantajı işlem tamamen dişlerin ön yüzeyine gerçekleştirildiği için arka kısımda kalan dokuların zarar görmemesidir. Bu yöntem normal diş dizilimine sahip ve diş renginden, formundan şikayet eden kişilere uygulanır.

Bu yöntem antibiyotik gibi dış etmenlere bağlı olarak ortaya çıkan diş renkleşmelerinde, dişlerde meydana gelen köşe kırıklarında, diş yüzeylerindeki aşınmalarda, diş açıklıklarında, form bozukluklarında uygulanır ve bir protez biçimidir.

Eğer hasta sağlıklı ise, ağızda, dişetlerinde ve dişlerde bir problem yoksa bir hafta içinde protezler yerleştirilebilir. Tedavi esnasında lokal anestezi yapıldığından hasta acı veya hassasiyet hissetmez. Yine kullanılan yapıştırıcı madde bir kimyasal olup dolguda olduğu gibi diş yüzeylerinde kaplama şeklinde uygulanmaktadır. Eğer ağız ve diş sağlığına önem gösterip gerekli bakımları yaparsanız laminate veneerler yıllarca bozulmadan kalabilmektedir.

Laminate Veneer Fiyatları

Bu yöntemde ilk önce hastadan ağız ölçüleri alınır ve diş teknisyeni bu ölçülere bağlı kalarak mumdan kalıplar oluşturur. Bu kalıplar daha sonra diş hekimi tarafından hastanın ağzına yerleştirilir. Hasta kalıba bakarak beğendiği ve beğenmediği yönleri söyler. En son aşamada hasta memnuniyeti oluştuktan sonra tedavi süreci başlar.

Tedavinin başlangıcında önce diş yüzeylerinden 1 mm lik bir mine dokusu kaldırılır ve bu aşamada hastadan ölçü de alınır. Bu ölçü diş teknisyenine yollanır ve 4-5 günün sonunda teknisyen bu ölçüler yardımı ile kalıbı oluşturur. Yapılan yaprak porselenler hastanın diş yüzeyine yapıştırılır ve işlem sonlandırılır. Bu tedavi yaklaşık bir hafta sürmektedir.

Laminate diş tedavisinin fiyatları kullanılan malzemenin türüne, işlemi yaptırdığınız kliniğe, hastanın durumuna göre farklılık gösterir. Çünkü bu işlem estetik amaçlıdır ve hastanın beğenileri ve istekleri ön plana alınır. Fiyat bilgisi için diş hekiminizle irtibata geçebilirsiniz. Bunun yanında en başarılı sonucu almak için hastanın kliniğe gitmesi, muayene olması, gerekli bilgileri alması ve beklentilerini söylenmesi yerinde olacaktır. Muayene yapılırken nasıl bir beklenti içinde olduğunuzu, isteklerinizi net bir şekilde açıklamanız gerekir. Böylece yaşanacak herhangi bir sorunda ücretsiz verilen hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Detaylı bilgi: http://www.dishastanesi.co/estetik-dis-hekimligi/laminate-veneer