Cumartesi , Ağustos 19 2017
Buradasınız: Anasayfa / İş Kurmak

Kategori Arşivi: İş Kurmak

Girişimcilik Eğitiminde Mülakat Sistemi Hakkında

Girişimcilik Eğitiminde Mülakat Sistemi Hakkında

Kosgeb desteklerinden faydalanmak için bazı şartlar olabiliyor. Girişimciler mutlaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmalı ve bu eğitimi tamamlamalıdır. Sonrasında iş planı vs. diğer süreçler başlıyor. Son dönemde başvuruların artmasıyla mülakat sistemi oluşturuldu. Kosgeb kaynaklarında ya da internette bu konuda soruları bulabilirsiniz. Ben soruları paylaşmadım çünkü olay sınava hazırlanmak mantığı olmamalı. Siz ... Devamını Oku »

50 Bin TL Hibe Şartları

50 Bin TL Hibe Şartları

Seçim öncesinde ve seçim sonrasında özellikle iktidarın seçim vaatleri arasında şüphesiz asgari ücretten sonra bu vaat ilgi çekiyordu. 24 Aralık’ta Kosgeb ödüllerinde Başbakan tarafından yeniden duyuruldu işini kurmak isteyen girişimcilere 50 bin tl hibe ve 100 bin tl faizsiz kredi desteği verilecek. Bakan Fikri Işık ise bu uygulamanın 17 Aralık ... Devamını Oku »

Kosgeb Girişimcilik Eğitimlerinin Sayısı Yeterli Değil

Kosgeb Girişimcilik Eğitimlerinin Sayısı Yeterli Değil

Kosgeb desteklerinden faydalanmak için en önemli şart Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak ve kursu tamamlamak sonrasında diğer aşamalara geçebiliyorsunuz. Kosgeb İle İlgili Yazıları Okumayı Unutmayınız Kosgeb Destekleriyle İş Kurulur Mu 50 Bin TL Hibe Şartları Bu aşamalarda ayrı bir süreç yani bu uzun bir zaman dilimi ve olaylarla bağlantılı bir süreç. ... Devamını Oku »

İş Hayatında Başarıyı Etkileyen 4 Faktör

İş Hayatında Başarıyı Etkileyen 4 Faktör

Başarılı olmak için mucize beklemeye ya da mucize yaratmaya gerek yok. İş hayatınızdaki stres, başarı baskısı, hedefsizlik ve daha birçok etken sizi yanlış yola götürebilir. Halbuki yapmanız gerekenleri bir zorunluluk ya da başınıza gelenleri felaket olarak adlandırmadığınızda yolun sonunda istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Tabi ki bu yolda karşılaşacaklarınız sizi her zaman ... Devamını Oku »

Girişimcilik Hayali Olanların Yönelmesi Gereken Sektörler

Girişimcilik Hayali Olanların Yönelmesi Gereken Sektörler

Ülkemizde özgüveni yüksek olan herkesin aklında girişimcilikle alakalı bir fikir vardır. Bazıları gerçekten farklı fikirler olsa da çoğunlukla amaç kısa yoldan çok ve kolay para kazanmak ve kendi işinin patronu olmaktır. Hiçbir şey kolay kazanılmıyor ama aşağıdaki sektörler girişimde bulunmak ve kendi işini kurmak isteyenler için başlangıç noktası olabilir. 1. ... Devamını Oku »

Girişimcilere Şirket Kurma Konusunda 4 Öneri

Girişimcilere Şirket Kurma Konusunda 4 Öneri

Girişimciler için şirket kurma aşaması son derece önemlidir. Yanlış zamanlamanın sonradan bir külfete dönüşebileceğini unutmayın. Basitçe bazı girişimler şirket olabilir ama birçoğu kesinlikle şirket olarak adlandırılamaz. Buradaki şirket kavramını aman anonim şirket veya limited şirket olarak düşünmeyin, var olan pazarı yerinden oynatabilecek ticari organizasyon olarak değerlendirin. Uber’ı düşünün mesela geleneksel taksi sektörüne ... Devamını Oku »

Para Harcamadan İş Kurulabilir Mi?

Para Harcamadan İş Kurulabilir Mi?

Bir iş kurmak için oldukça heyecanlısınız. Belki bir fikriniz var veya sadece işinizi kurmak ve onu büyütmek fikrinden zevk alıyorsunuz. Şu anki işinizi bırakmak veya bir süre kişisel kazanç elde etmeden yaşamak gibi bazı riskleri almaya gönüllüsünüz. Fakat bir şey sizi durduruyor: Çok fazla paraya sahip değilsiniz. İlk bakışta bu ... Devamını Oku »

Kosgeb Destekleriyle İş Kurulur Mu (Tüm Detaylar)

Kosgeb Destekleriyle İş Kurulur Mu (Tüm Detaylar)

Devlet destekleri son yıllarda özellikle seçim vaadine girmesi ve reklam kampanyalarıyla gündemde tutulmasıyla daha çok ilgi görüyor. Peki ya gerçek resim ne? Bu süreç nasıl işliyor ve en önemlisi maddi olarak işleyiş nedir. Para yönetimi nasıl işliyor ve bu destek zaman içerisinde nasıl bir işlev görüyor. Tüm bu detayları güzelce ... Devamını Oku »

2017 İş Kurmak İçin Umut Veriyor Mu?

2017 İş Kurmak İçin Umut Veriyor Mu?

Geçtiğimiz günlerde her yıl düzenli olarak düzenlenen Webrazzi Summit Konferansı yapıldı. Mottosu Türkiye’nin En Etkili İnternet Konferansı olan Webrazzi Summit’te birçok şey konuşuldu. Tabi kanımca önceki yıllara göre daha durağan bir söyleşi dizisi oldu. Çünkü ülkede iyi giden bir şey yok. Ekonomik olarak ciddi sıkıntılar var. Yabancı yatırımcılar gelmiyor hatta ... Devamını Oku »

İşe Alım Sürecinde 4 Önemli Kriter

İşe Alım Sürecinde 4 Önemli Kriter

İş kurma aşamalarının en önemli basamaklarından biri doğru ekibi kurmaktır. Fikriniz ne kadar iyi olursa olsun eğer iyi bir ekibiniz yoksa başarılı olamazsınız. Ekip kurmak kolay bir iş değil en önemlisi bir süreç bu da zamanı kullanmadan önemi arttırmaktadır. Doğru kriterleri belirlerseniz zamandan tasarruf edebilir ve doğru kişilere ulaşabilirsiniz. Birini ... Devamını Oku »

Scroll To Top