Buradasınız: Anasayfa / İş Kurmak

Kategori Arşivi: İş Kurmak

Zor Dönemlerde Çalışabilmenin Yolları

Zor Dönemlerde Çalışabilmenin Yolları

Oyalanmak tamamen zaman kaybıdır ve hemen terkedilmesi gereken bir davranıştır. Özellikle şimdiki gibi tatil dönemlerinde herkesin kumsalda yattığını düşününce ofiste oturup çalışmak gerçekten sıkıcı bir hal alıyor. Yaz dönemleri şirketler için de çoğu zaman verimsiz geçebiliyor. Oyalanmak, ertelemek veya işleri son ana bırakmak insanlarda stresi arttırır, performansı düşürür ve en ... Devamını Oku »

İş Hayatında Başarıyı Etkileyen 4 Faktör

İş Hayatında Başarıyı Etkileyen 4 Faktör

Başarılı olmak için mucize beklemeye ya da mucize yaratmaya gerek yok. İş hayatınızdaki stres, başarı baskısı, hedefsizlik ve daha birçok etken sizi yanlış yola götürebilir. Halbuki yapmanız gerekenleri bir zorunluluk ya da başınıza gelenleri felaket olarak adlandırmadığınızda yolun sonunda istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Tabi ki bu yolda karşılaşacaklarınız sizi her zaman ... Devamını Oku »

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Organize Tavsiyeler

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Organize Tavsiyeler

Kendi işini kurmak herkesin hayali ancak bunu başarabilen girişimcilerin sayısı çok da fazla değildir. Bu sayı azken kurdukları girişimleri başarılı kılan girişimlerin sayısı ise kurulan girişimlerin neredeyse %10’udur. Evet girişimlerin %90’ı ilk yıllarında batıyor ya da devrediliyor. Kosgeb aslında bu oranı düşürmek için Türkiye’nin dört bir yanında iş kurmadan önce ... Devamını Oku »

Yeni Girişimlere Tavsiyeler

Yeni Girişimlere Tavsiyeler

Girişimci elindeki kaynakları en iyi şekilde kullanabilmelidir. Zamanın şartları ağır ve bir girişimi başarıya taşımak ve en önemlisi başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamak hiçte kolay değil. Girişimcilerin özellikle yolun başında belirlediği bazı disiplinler ve yol haritaları gelecek için önemli bir gösterge olabiliyor. Girişimci için en önemli noktalardan biri elindeki ve ... Devamını Oku »

Hızlı Kurulabilen 5 İş Fikri

Hızlı Kurulabilen 5 İş Fikri

İş kurmaya karar verdiniz, ancak ne iş yapsam diye düşünüyorsanız sizin için hızlı bir süreçle işinizi kurup iş hayatına atılabileceğiniz 5 iş fikrini paylaştık. İş kurmak konusunda fikrin hayata nasıl geçirildiği son derece önemlidir. Dolayısıyla iş kurmaya karar verdiğinizde her açıdan düşünmeniz gerekir. İyi ve kötü polisi her rolde oynamalı ... Devamını Oku »

Kendi İşinizi Kurmamak İçin 4 Sebep!

Kendi İşinizi Kurmamak İçin 4 Sebep!

Bu tarz içeriklerde aslında hep teşvik vardır. Kendi işinizi kurmak ile başlayıp aslında gerçeğe yakın olanı değil hayal edilen ve ulaşılması gereken hedefleri anlatırlar. Bu yazıda biraz daha farklı bir perspektifle hareket etmek istiyorum. Türkiye’de şu zamanda bir girişimci iş kurmak istese önünde bir sürü engel çıkıyor. Girişimci işine adapte ... Devamını Oku »

Girişimcinin Sahip Olması Gereken Alışkanlıklar

Girişimcinin Sahip Olması Gereken Alışkanlıklar

Kariyer stratejisi uzmanı Yuri Kruman’dan girişimcilere çıktıkları yolda daha başarılı olabilmeleri için altın öğütler. Bu özellikleri alışkanlık haline getirirseniz faydasını bir ömür görürsünüz. Girişimcilere Altın Öğütler Sabah akşamdan daha bilgedir. Bugün kötü görünebilir ama yarın yeni bir gündür. Uyku, en iyi ilacınızdır. Kininizi gece olmadan bırakın. Uyumadan önce bırakın. Konuştuğunuzdan ... Devamını Oku »

Girişimcilere Şirket Kurma Konusunda 4 Öneri

Girişimcilere Şirket Kurma Konusunda 4 Öneri

Girişimciler için şirket kurma aşaması son derece önemlidir. Yanlış zamanlamanın sonradan bir külfete dönüşebileceğini unutmayın. Basitçe bazı girişimler şirket olabilir ama birçoğu kesinlikle şirket olarak adlandırılamaz. Buradaki şirket kavramını aman anonim şirket veya limited şirket olarak düşünmeyin, var olan pazarı yerinden oynatabilecek ticari organizasyon olarak değerlendirin. Uber’ı düşünün mesela geleneksel taksi sektörüne ... Devamını Oku »

Para Harcamadan İş Kurulabilir Mi?

Para Harcamadan İş Kurulabilir Mi?

Bir iş kurmak için oldukça heyecanlısınız. Belki bir fikriniz var veya sadece işinizi kurmak ve onu büyütmek fikrinden zevk alıyorsunuz. Şu anki işinizi bırakmak veya bir süre kişisel kazanç elde etmeden yaşamak gibi bazı riskleri almaya gönüllüsünüz. Fakat bir şey sizi durduruyor: Çok fazla paraya sahip değilsiniz. İlk bakışta bu ... Devamını Oku »

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb kurslarını başarılı bir şekilde tamamlayan kişilerin, devlet kredi desteği ve hibelerinden faydalanabilmeleri için yapacakları son adım iş planı oluşturmak olacaktır. Bu adıma gelen kişiler, İnternet üzerinden araştırma yaptıkları zaman karşılarına genellikle bu planların yalnızca uzmanlar tarafından hazırlanacağı gibi bilgiler çıkmaktadır. Öncelikle bilmelisiniz ki, iş planı hazırlamak için herhangi bir ... Devamını Oku »

Scroll To Top