Buradasınız: Anasayfa / İş Kurmak

Kategori Arşivi: İş Kurmak

İş Kurmak Sizin İçin Doğru Tercih Mi?

İş Kurmak Sizin İçin Doğru Tercih Mi?

Birçok insan kendi işinin sahibi olmak ister. Kimisi bu konuda ciddi adımlar atar ve bir yerden başlar. Burada yol ikiye ayrılır, zorluk ve baskıya dayanamayıp yanlış stratejilerle hızlıca sona doğru gidenler, bir de bunlardan yılmayıp her koşulda çözüm üretmeye çalışıp bir süreden sonra işini oturtanlar. Şu kesimi de unutmayalım hiçbir ... Devamını Oku »

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Organize Tavsiyeler

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Organize Tavsiyeler

Kendi işini kurmak herkesin hayali ancak bunu başarabilen girişimcilerin sayısı çok da fazla değildir. Bu sayı azken kurdukları girişimleri başarılı kılan girişimlerin sayısı ise kurulan girişimlerin neredeyse %10’udur. Evet girişimlerin %90’ı ilk yıllarında batıyor ya da devrediliyor. Kosgeb aslında bu oranı düşürmek için Türkiye’nin dört bir yanında iş kurmadan önce ... Devamını Oku »

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik  Hakkında

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik Hakkında

Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin başvurabileceği yollardan biri de bayilik almaktır. Bayilik aldığınızda iş ile ilgili riskleri de biraz paylaşmış olursunuz. Bu doğru hamleyi yaptığınızda size yarar sağlayabilir. Girişimciler sıfırdan iş kurmak yerine bayilik alarak kendi fikirleriyle bayilik alıp kurduğu girişimi daha hızlı yükseltebilir. Bunun temel sebeplerinden biri hakim olduğu ... Devamını Oku »

Bütçenize Katkı Sağlayacak Fikirler

Bütçenize Katkı Sağlayacak Fikirler

Her kesimden insanın ek kazanç sağlamak için ihtiyaç duyduğu ek iş fikirleri gerçek ortamlardan ve sanal ortamlardan özel ek iş fikirleri ile özel fırsatlar sunuluyor. İnternetten ek iş fikirleri olarak anket doldurma, reklam izleyerek para kazanma, makale yazarak para kazanma yöntemleri vardır. Evde ek gelir elde etmek isteyenler için de ... Devamını Oku »

Yeni Girişimlere Tavsiyeler

Yeni Girişimlere Tavsiyeler

Girişimci elindeki kaynakları en iyi şekilde kullanabilmelidir. Zamanın şartları ağır ve bir girişimi başarıya taşımak ve en önemlisi başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamak hiçte kolay değil. Girişimcilerin özellikle yolun başında belirlediği bazı disiplinler ve yol haritaları gelecek için önemli bir gösterge olabiliyor. Girişimci için en önemli noktalardan biri elindeki ve ... Devamını Oku »

YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı!

YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı!

Ulaşımda En Pratik Yol O!  sloganı ile yola çıkan ve Uber’in karşılaştığı en güçlü rakip olan girişim YOLO için geri sayım başladı. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi gören şehir içi, konfor ve kaliteyi birleştiren yolculuklar sağlayan platformlara bir yenisi daha ekleniyor. Kısa süre içinde hayatımızda farklı bir yer ... Devamını Oku »

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb kurslarını başarılı bir şekilde tamamlayan kişilerin, devlet kredi desteği ve hibelerinden faydalanabilmeleri için yapacakları son adım iş planı oluşturmak olacaktır. Bu adıma gelen kişiler, İnternet üzerinden araştırma yaptıkları zaman karşılarına genellikle bu planların yalnızca uzmanlar tarafından hazırlanacağı gibi bilgiler çıkmaktadır. Öncelikle bilmelisiniz ki, iş planı hazırlamak için herhangi bir ... Devamını Oku »

Hızlı Kurulabilen 5 İş Fikri

Hızlı Kurulabilen 5 İş Fikri

İş kurmaya karar verdiniz, ancak ne iş yapsam diye düşünüyorsanız sizin için hızlı bir süreçle işinizi kurup iş hayatına atılabileceğiniz 5 iş fikrini paylaştık. İş kurmak konusunda fikrin hayata nasıl geçirildiği son derece önemlidir. Dolayısıyla iş kurmaya karar verdiğinizde her açıdan düşünmeniz gerekir. İyi ve kötü polisi her rolde oynamalı ... Devamını Oku »

Kendi İşinizi Kurmamak İçin 4 Sebep!

Kendi İşinizi Kurmamak İçin 4 Sebep!

Bu tarz içeriklerde aslında hep teşvik vardır. Kendi işinizi kurmak ile başlayıp aslında gerçeğe yakın olanı değil hayal edilen ve ulaşılması gereken hedefleri anlatırlar. Bu yazıda biraz daha farklı bir perspektifle hareket etmek istiyorum. Türkiye’de şu zamanda bir girişimci iş kurmak istese önünde bir sürü engel çıkıyor. Girişimci işine adapte ... Devamını Oku »

2017 İş Kurmak İçin Umut Veriyor Mu?

2017 İş Kurmak İçin Umut Veriyor Mu?

Geçtiğimiz günlerde her yıl düzenli olarak düzenlenen Webrazzi Summit Konferansı yapıldı. Mottosu Türkiye’nin En Etkili İnternet Konferansı olan Webrazzi Summit’te birçok şey konuşuldu. Tabi kanımca önceki yıllara göre daha durağan bir söyleşi dizisi oldu. Çünkü ülkede iyi giden bir şey yok. Ekonomik olarak ciddi sıkıntılar var. Yabancı yatırımcılar gelmiyor hatta ... Devamını Oku »

Scroll To Top