Buradasınız: Anasayfa / İş Kurmak

Kategori Arşivi: İş Kurmak

Para Harcamadan İş Kurulabilir Mi?

Para Harcamadan İş Kurulabilir Mi?

Bir iş kurmak için oldukça heyecanlısınız. Belki bir fikriniz var veya sadece işinizi kurmak ve onu büyütmek fikrinden zevk alıyorsunuz. Şu anki işinizi bırakmak veya bir süre kişisel kazanç elde etmeden yaşamak gibi bazı riskleri almaya gönüllüsünüz. Fakat bir şey sizi durduruyor: Çok fazla paraya sahip değilsiniz. İlk bakışta bu ... Devamını Oku »

Kosgeb Destekleriyle İş Kurulur Mu (Tüm Detaylar)

Kosgeb Destekleriyle İş Kurulur Mu (Tüm Detaylar)

Devlet destekleri son yıllarda özellikle seçim vaadine girmesi ve reklam kampanyalarıyla gündemde tutulmasıyla daha çok ilgi görüyor. Peki ya gerçek resim ne? Bu süreç nasıl işliyor ve en önemlisi maddi olarak işleyiş nedir. Para yönetimi nasıl işliyor ve bu destek zaman içerisinde nasıl bir işlev görüyor. Tüm bu detayları güzelce ... Devamını Oku »

2017 İş Kurmak İçin Umut Veriyor Mu?

2017 İş Kurmak İçin Umut Veriyor Mu?

Geçtiğimiz günlerde her yıl düzenli olarak düzenlenen Webrazzi Summit Konferansı yapıldı. Mottosu Türkiye’nin En Etkili İnternet Konferansı olan Webrazzi Summit’te birçok şey konuşuldu. Tabi kanımca önceki yıllara göre daha durağan bir söyleşi dizisi oldu. Çünkü ülkede iyi giden bir şey yok. Ekonomik olarak ciddi sıkıntılar var. Yabancı yatırımcılar gelmiyor hatta ... Devamını Oku »

İş Kurmak Sizin İçin Doğru Tercih Mi?

İş Kurmak Sizin İçin Doğru Tercih Mi?

Birçok insan kendi işinin sahibi olmak ister. Kimisi bu konuda ciddi adımlar atar ve bir yerden başlar. Burada yol ikiye ayrılır, zorluk ve baskıya dayanamayıp yanlış stratejilerle hızlıca sona doğru gidenler, bir de bunlardan yılmayıp her koşulda çözüm üretmeye çalışıp bir süreden sonra işini oturtanlar. Şu kesimi de unutmayalım hiçbir ... Devamını Oku »

Franchise Veren Firmaların İlanlarına Bakmadan Geçmeyin!

Franchise Veren Firmaların İlanlarına Bakmadan Geçmeyin!

Sizler de önünüze çıkan iş fırsatları ile piyasada kendinizi göstermek istemez misiniz? İsteriz dediğinizi düşündüğümüzde franchise veren firmalar ile böyle bir şeyin mümkün olacağını bilmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bunun için önce söz konusu firmaları araştırmalı sonrasında ise hiç vakit kaybetmeden işe koyulmalısınız. O halde iş dünyasının vakit kaybetmeye gelmeyecek kadar hızlı ... Devamını Oku »

İşe Alım Sürecinde 4 Önemli Kriter

İşe Alım Sürecinde 4 Önemli Kriter

İş kurma aşamalarının en önemli basamaklarından biri doğru ekibi kurmaktır. Fikriniz ne kadar iyi olursa olsun eğer iyi bir ekibiniz yoksa başarılı olamazsınız. Ekip kurmak kolay bir iş değil en önemlisi bir süreç bu da zamanı kullanmadan önemi arttırmaktadır. Doğru kriterleri belirlerseniz zamandan tasarruf edebilir ve doğru kişilere ulaşabilirsiniz. Birini ... Devamını Oku »

Kariyerinize Zarar Verebilecek Durumlar

Kariyerinize Zarar Verebilecek Durumlar

Her şey yolunda mı? Yoksa öyle mi gözüküyor… Kariyerinizde adım adım ilerlerken bazen bir hareketle her şey alt üst olabilir. Talia Jane adlı bir Yelp çalışanı, şirketi ve CEO’yu sert bir şekilde eleştiren bir yazı yazmıştı. Beklendiği üzere işinden kovuldu. Talia Jane, dünya üzerinde tek değil. VitalSmarts’ın yaptığı araştırmaya göre ... Devamını Oku »

Zihin Oyunlarıyla Daha Hızlı Öğrenin

Zihin Oyunlarıyla Daha Hızlı Öğrenin

Bilimsel araştırmalarca desteklenen 6 zihin oyunu ile daha kalıcı ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bir şeyler öğretin Washington Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, bildiğiniz şeyleri karşınızdakilere aktarmaya çalışmanız, bilgilerin daha kalıcı bir şekilde beyninize yerleşmesini sağlıyor. John Nestojko’nun belirttiğine göre, öğretmenler derslerden önce anahtar noktaların neler olduğunu iyice araştırıyor ve ... Devamını Oku »

Zor Dönemlerde Çalışabilmenin Yolları

Zor Dönemlerde Çalışabilmenin Yolları

Oyalanmak tamamen zaman kaybıdır ve hemen terkedilmesi gereken bir davranıştır. Özellikle şimdiki gibi tatil dönemlerinde herkesin kumsalda yattığını düşününce ofiste oturup çalışmak gerçekten sıkıcı bir hal alıyor. Yaz dönemleri şirketler için de çoğu zaman verimsiz geçebiliyor. Oyalanmak, ertelemek veya işleri son ana bırakmak insanlarda stresi arttırır, performansı düşürür ve en ... Devamını Oku »

İş Hayatında Başarıyı Etkileyen 4 Faktör

İş Hayatında Başarıyı Etkileyen 4 Faktör

Başarılı olmak için mucize beklemeye ya da mucize yaratmaya gerek yok. İş hayatınızdaki stres, başarı baskısı, hedefsizlik ve daha birçok etken sizi yanlış yola götürebilir. Halbuki yapmanız gerekenleri bir zorunluluk ya da başınıza gelenleri felaket olarak adlandırmadığınızda yolun sonunda istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Tabi ki bu yolda karşılaşacaklarınız sizi her zaman ... Devamını Oku »

Scroll To Top