Buradasınız: Anasayfa / İş Dünyası

Kategori Arşivi: İş Dünyası

Şok 5000 Kişiyi İşe Alacak!

Şok 5000 Kişiyi İşe Alacak!

Geçtiğimiz günler Esenyurt’ta bir mağaza açılışına katılan Yıldız Holding yönetim kurulu başkanı Murat Ülker 2017 yılında yeni Şok Marketleri açılacağını ve en az 5000 kişiye iş imkanı sağlayacaklarını açıkladı. Şok Marketlerle ilgili tamamen müşterilere yönelik her şeyin bulunduğu ve ideal fiyattan satıldığı bir yer olarak bahseden Ülker, insanlar istediğiniz kolayca ... Devamını Oku »

Tom Hanks’in 18 Yaşında Yazdığı İş Başvuru Mektubu

Tom Hanks’in 18 Yaşında Yazdığı İş Başvuru Mektubu

Tom Hanks’in 18 yaşında ünlü yönetmen George Roy Hill’e yazdığı mektuba rastladım. Gerçekten ne istediğini bilmenin ve meslek seçiminin doğru zamanda yapılmasının öneminin ne kadar doğru olduğuyla ilgili harika bir deneyim diyebilirim. Tom Hanks’in 18 Yaşında Yazdığı İş Başvuru Mektubu Tom Hanks’in 18 yaşında ünlü yönetmen George Roy Hill’e yazdığı ... Devamını Oku »

A101’ in Sahibi Kimdir?

A101’ in Sahibi Kimdir?

Yaşanılan darbe olayından sonra özellikle sosyal medyanın kilit konulardan biri haline gelen, herkesin üzerinde tartıştığı A101’in sahibi kim sorusu aslında çoktan cevap bulmuş olsa da, kötü niyetli bazı odaklar tarafından söz konusu mevzu tekrar tekrar gündeme getirilmeye devam ediyor. A101 market kimin sorusuna sıkça rastladığımız bugünlerde, konunun biraz daha derinine ... Devamını Oku »

Kamu’ya 100 Bin Bilişimci Alınacak

Kamu’ya 100 Bin Bilişimci Alınacak

Önümüzdeki dönemde devlet dairelerinin çeşitli birimlerine olmak üzere 100 bin bilişim uzmanı alınması planlanıyor. Bu rakam üç yıl içerisinde 300 bin kişiye kadar çıkartılacak. Özellikle darbe girişiminin ardında başlatılan yenilenme ve temizlik sürecinde tüm bilgi işlem daireleri yenileniyor ve buralara yeni personeller alınacak. Artık daha kapsamlı bir şekilde ilgili bu ... Devamını Oku »

Adalet Bakanlığı Mübaşir Alımları Nasıl Yapılır?

Adalet Bakanlığı Mübaşir Alımları Nasıl Yapılır?

KPSS Ortaöğretim sınavı geçtiğimiz pazar günü yapıldı. Sonuçlar yakın zamanda açıklanır. Bu yazımızda KPSS’ye girip 70 puan üstü alan adayların başvurabileceği Mübaşir Alımları ve Şartlarına göz atacağız. Mübaşir nedir? Arapça kökenli bir kelime olan Mübaşir; Mahkemede hakimin emirlerini yerine getiren, ilgili evrakları takibini ve getir götür işlemini yapan kişi. Ayrıca ... Devamını Oku »

Profesyonel CV Örnekleri

Profesyonel CV Örnekleri

CV iş dünyasında her zaman önem teşkil etmektedir. Aslında bu önemin farkına her zaman varılmıyor. Bir kesim çok iyi bir farkındalık sahibi iken diğerleri işe girdim olay bitti düşüncesinde, ancak bu doğru değil. CV aslında sizin iş portföyünüzdür. İş hayatındaki her adımınız, yenilik, gelişme iyi ya da kötü CV’nizin bir ... Devamını Oku »

Bu Dönemde İşsiz Kalmayın, İşten Çıkmayın!

Bu Dönemde İşsiz Kalmayın, İşten Çıkmayın!

Zor günlerden geçiyoruz. Bu yazıyı okuyan ya da okuyacak kişilerin yaş ortalamaları farklı olacak ama çok daha zor günlere de gebeyiz. Neden bahsediyorum; Ekonomi’den tabi ki. Ekonomimi ciddi anlamda kötü ve görülen ibareler daha kötüye gidiyor. Hükümet yeterli önlemleri alamıyor. Çünkü bakış açısı farklı. Ben siyaset yapmak istemiyorum. Bizim işimiz ... Devamını Oku »

İşsizlik Maaşı Nedir Kimlere Ödenir?

İşsizlik Maaşı Nedir Kimlere Ödenir?

İşsizlik maaşı ile ilgili bilgi eksiklikleri çok yüksek toplumda bu yazıda biraz bunlara değineceğiz. Öncelikle her çalışanın işsizlik maaşı hakkı vardır. Çalışırken aldığınız ücretten bunun için sizden kesinti yapılır. Birçok bu kesintinin bunun için yapıldığının farkında değil. Bunun iki sebebi var biri ilgisizlik biri de şirketler bordro paylaşmıyorlar eskisi gibi. ... Devamını Oku »

Kurumsal İletişimin Önemi

Kurumsal İletişimin Önemi

İletişim her zaman önemlidir. Özellikle kurumsal iletişim ancak internet çağı ile beraber iletişim farklı bir boyut kazandı. Başarı ve marka olma yolunda kaliteli bir şekilde iletişim sanatını icra edemeyenler demode olmaya ve geride kalmaya başladılar. Çok genel bir başlık olsa da içerisinde birçok önemli kategoriyi muhafaza eder iletişim. Doğru bir ... Devamını Oku »

İş İlanları Siteleri Etkisini Giderek Kaybediyor

İş İlanları Siteleri Etkisini Giderek Kaybediyor

Birçok Kariyer, CV sitesi var. Çok büyük olanları da orta ve küçük olanları da. Gazeteden ilan bakmayı bırakalı çok oluyor ama hala gazetelerde ilanlar yayınlanıyor. Aynı durum kariyer ve iş ilanı odaklı sitelerin başına da mı geliyor bunu irdeleyeceğiz. Sosyal medyanın evrimleşmesi ile artık işe girme süreci de farklılaşmaya başladı. ... Devamını Oku »

Scroll To Top