Buradasınız: Anasayfa / İş Dünyası

Kategori Arşivi: İş Dünyası

Linkedin İş Bulmada Faydalı Mı?

Linkedin İş Bulmada Faydalı Mı?

Linkedin uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam eden iş dünyasıyla ilgili bir sosyal mecra. İş dünyası derken tabi her kesimden çalışanların bulunduğu ve bazı iş ile alakalı özelliklerin olduğu bir platform. Tabi herkes iş için kullanmıyor bu da işin ironik tarafı. Linkedin Nasıl Bir Dünya Öncelikle şunu önemle belirteyim ki ... Devamını Oku »

İş Hayatında Başarıyı Etkileyen 4 Faktör

İş Hayatında Başarıyı Etkileyen 4 Faktör

Başarılı olmak için mucize beklemeye ya da mucize yaratmaya gerek yok. İş hayatınızdaki stres, başarı baskısı, hedefsizlik ve daha birçok etken sizi yanlış yola götürebilir. Halbuki yapmanız gerekenleri bir zorunluluk ya da başınıza gelenleri felaket olarak adlandırmadığınızda yolun sonunda istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Tabi ki bu yolda karşılaşacaklarınız sizi her zaman ... Devamını Oku »

Şok 5000 Kişiyi İşe Alacak!

Şok 5000 Kişiyi İşe Alacak!

Geçtiğimiz günler Esenyurt’ta bir mağaza açılışına katılan Yıldız Holding yönetim kurulu başkanı Murat Ülker 2017 yılında yeni Şok Marketleri açılacağını ve en az 5000 kişiye iş imkanı sağlayacaklarını açıkladı. Şok Marketlerle ilgili tamamen müşterilere yönelik her şeyin bulunduğu ve ideal fiyattan satıldığı bir yer olarak bahseden Ülker, insanlar istediğiniz kolayca ... Devamını Oku »

Evde Ek İş İmkanları Hakkında

Evde Ek İş İmkanları Hakkında

Günümüzde artık her yaş grubundan birçok kişi evde kendine gelir yaratabiliyor. Buna çalışıp ek iş bile yapanlar bile dahil. Günümüzde özellikle teknolojinin getirdiği önemli avantajlardan biri de bu. Tabi ki sadece teknoloji ya da internet odaklı değil evde yapıp teslim edebileceğiniz birçok iş modeli de mevcut. Öncelikle evde ek iş yapmaya ... Devamını Oku »

İşsizlik Maaşı Nedir Kimlere Ödenir?

İşsizlik Maaşı Nedir Kimlere Ödenir?

İşsizlik maaşı ile ilgili bilgi eksiklikleri çok yüksek toplumda bu yazıda biraz bunlara değineceğiz. Öncelikle her çalışanın işsizlik maaşı hakkı vardır. Çalışırken aldığınız ücretten bunun için sizden kesinti yapılır. Birçok bu kesintinin bunun için yapıldığının farkında değil. Bunun iki sebebi var biri ilgisizlik biri de şirketler bordro paylaşmıyorlar eskisi gibi. ... Devamını Oku »

İş İlanları Siteleri Etkisini Giderek Kaybediyor

İş İlanları Siteleri Etkisini Giderek Kaybediyor

Birçok Kariyer, CV sitesi var. Çok büyük olanları da orta ve küçük olanları da. Gazeteden ilan bakmayı bırakalı çok oluyor ama hala gazetelerde ilanlar yayınlanıyor. Aynı durum kariyer ve iş ilanı odaklı sitelerin başına da mı geliyor bunu irdeleyeceğiz. Sosyal medyanın evrimleşmesi ile artık işe girme süreci de farklılaşmaya başladı. ... Devamını Oku »

Ofiste Verimliliği Arttırmanın Yolları

Ofiste Verimliliği Arttırmanın Yolları

Kısa dönemde iletişimde bulunduğumuz araç ve gereçler hızla bir değişim ve dönüşüm geçirdi. Artık aynı günde drone’lar sayesinde kargo hizmeti bile alabiliyoruz. Bunların yanında ücretsiz bir şekilde faydalanacağımız ve işimizde daha iyi bir duruma gelmemizi sağlayacak tekniklere bakalım. Gülümseyin Güldüğünüz, gülümsediğiniz zaman daha güvenilir, samimi, sosyal ve işinin ehli görünürsünüz; ... Devamını Oku »

Neden Maaşları Zamanında Yatırmalısınız

Neden Maaşları Zamanında Yatırmalısınız

Ayın ortası gelmiş ve hala maaşınızı alamamışsanız, bu yazıyı patronunuza göndermenizi tavsiye ederiz! Çalışanlarınızın motivasyonunun düşüşünü engellemek Maaşları zamanında yatmayan çalışanlar, fazla mesailerini dahi alamadıkları bu düzende; ödemelerini zamanında yapamadıkları takdirde, kredi ve kredi kartı ödemelerinde faize maruz kalacak kimi zaman  ev sahibiyle tartışacaktır. Bu da doğal olarak iş yerindeki ... Devamını Oku »

Araplara Konut Satışı Nasıl Yapılır?

Araplara Konut Satışı Nasıl Yapılır?

2014’den beri Beykoz’da boğaz hattında bulunan dairemi satmaya çalışıyordum. Ancak fiyatın yüksek olması ve Türkiye ekonomik dengelerinin değişmesi sonucu satışı bir türlü gerçekleştiremedim. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine evimi yapancılara pazarlamaya karar verdim. Dairemi satmak üzere Araplarla çalışan emlakçıları ararken Bureau BB Istanbul Real Estate*firmasına denk geldim. Kendilerine ulaşıp, İstanbul Beykoz’da ... Devamını Oku »

Ülkemizde Yabancıların Yatırım Yaptığı 3 Bölge

Ülkemizde Yabancıların Yatırım Yaptığı 3 Bölge

Ülkemizin eşsiz doğa güzelliğini anlatmaya kalksak eminiz ki sayfalar dolusu yazı yazmamız gerekebilir, eşsiz doğası ve mevsimleri ile Türkiye gerçekten cennet gibi bir ülke. Bu ayrıcalığın farkına varan yabancılarda son yıllarda ülkemize sadece turizm amaçlı değil artık yatırım amacıyla da geliyor. Özellikle Dış İşleri Bakanlığının başlattığı “Investment in Turkey” kapsamında ... Devamını Oku »

Scroll To Top