Buradasınız: Anasayfa / İnternet

Kategori Arşivi: İnternet

Zenmate Neden Çalışmıyor?

Zenmate Neden Çalışmıyor?

Zenmate son 4 yıldır ülkemizde en çok kullanılan VPN servis sağlayıcılarından biri ancak her yavaşlatmada direk hedef tahtasının ortasına koyulan VPN servislerininde başını çekiyor. DNS değiştirmeden girilemiyor ve bu sorun her defasında devam ediyor. Zenmate Türkiye’de Maden Buldu Zenmate uzun zamandır aslında Türkiye operasyonu ile ilgili özel birçok çalışma yaptı. ... Devamını Oku »

1 Ocak 2017 Ekşi Sözlüğe Ulaşılamıyor

1 Ocak 2017 Ekşi Sözlüğe Ulaşılamıyor

Yeni yılın ilk dakikalarından itibaren Ekşi Sözlüğe erişim yok. Şuan için sebebi bilinmiyor ancak Ekşi sözlüğe girdiğimizde aşağıdaki uyarıyı görüyoruz. Twitter hesabından da şuana dek bir açıklama yok. Geçtiğimiz günlerde (bknz: 23 Aralık Ekşi Sözlüğe Erişim Engeli) Ekşi Sözlüğe erişimde yine problemler ortaya çıktı. Son 2 gündür ülkede birçok yerde ... Devamını Oku »

İnternet Neden Yavaşlatılıyor?

İnternet Neden Yavaşlatılıyor?

23 Aralık – 26 Aralık 2016 tarihleri arasında internet yavaşlatıldı. Sosyal medya platformları Twitter ve Facebook’a girişlerde problemler oldu. YouTube’a erişim bir süre sağlanamadı. VPN servisleri çalışmadı. Ve daha birçok şeyi yoğun olarak yaşadık. İnternet Neden Yavaşlatılıyor? Peki Neden Her Defasında İnternet Yavaşlatma Seçeneği? Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Kötü olaylar, ... Devamını Oku »

26 Aralık 2016 İnternet Düzeldi Mi?

26 Aralık 2016 İnternet Düzeldi Mi?

Birkaç gündür yoğun bir şekilde sürdürülen internetin yavaşlatılması uygulamasında son durum ne? Sosyal medyaya ulaşım var mı? YouTube çalışıyor mu? Zenmate ve diğer VPN servisleri hakkında son durum nedir? Biraz bunlardan ve son güncel bilgilerden bahsedeceğiz. 23 Aralık İnternetin Yavaşlatılması durumundan bu yana özellikle 24 ve 25 Aralık’ta yoğun olarak ... Devamını Oku »

25 Aralık İnternet Erişim Problemleri Devam Ediyor

25 Aralık İnternet Erişim Problemleri Devam Ediyor

İnternet sansürü olağanüstü bir şekilde devam ediyor. 23 Aralık 2016 tarihinden bu yana erişim problemleri, kesintiler, kopmalar, VPN’lerin çalışmaması gibi sorunlar hala devam ediyor. 25 Aralık İnternetin Yavaşlatılması Sürüyor Karışık bir gündemin içerisindeyiz. Sağlıklı bilgi almak her geçen zaman diliminde zorlaşıyor. İnternet sansürü uygulayarak varılacak nokta neresi olabilir, ne engellenebilir ... Devamını Oku »

24 Aralık 2016 İnternet Erişiminin Kısıtlanması

24 Aralık 2016 İnternet Erişiminin Kısıtlanması

23 Aralık’ta yaşanan internetin yavaşlatılması sürecinin hala devam ettiği görülmektedir. Özellikle tüm internet sağlayıcı servisler kullanıcılarına kısıtlama uygulamaktadırlar. Özellikle mobilden YouTube erişim yok. Twitter’a bağlanırken ise sık sık kopmalar yaşanıyor. 24 Aralık 2016 İnternet Erişiminin Kısıtlanması 23 Aralık 2016 İnternetin Yavaşlatılması yazımızda bu sürecin başından bahsetmiştik. Gün boyu devam eden ... Devamını Oku »

23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi

23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi

Bu yazıyı hazırlarken Türkiye güncel saati 03:54 ve bir süredir Ekşi Sözlüğe erişim sağlanamıyor. VPN ile de Ekşi sözlüğe ulaşmak mümkün değil. 23 Aralık 2016 Ekşi Sözlüğün Engellemesi  Çok kötü ve kara bir gece geçiyor. Askerlerimizin acı haberleri yürekleri dağlarken medyadan hiçbir şekilde doğru düzgün bilgi alamazken Ekşi önemli bir ... Devamını Oku »

23 Aralık 2016 İnternetin Yavaşlatılması

23 Aralık 2016 İnternetin Yavaşlatılması

Suriye’den gelen korkunç haberler üzerine internette erişimde ciddi sıkıntılar var. 23 Aralık 2016 tarihinden gecenin ilk saatlerinden itibaren facebook ve twitter erişim problemleri, hız yavaşlıkları yaşanıyor. 2 Askerimizin şehit edilmesi üzerine haberler yayıldıkça hızla devreye giren bir erişim yasağı ortaya çıkmış durumda. 23 Aralık İnternet Problemleri İnternet hızında ciddi bir ... Devamını Oku »

Uygun Fiyatlarla En İyi Web Tasarım Garantisi

Uygun Fiyatlarla En İyi Web Tasarım Garantisi

Ankara merkezli olan çalışma ortamımızda, Ankara Web Tasarım siz gelecekteki iş ortaklarımıza İstanbul ve İzmir de de hizmet vermekteyiz. Bunun dışında, internetten ve telefondan da sağladığımız hizmetlerimizde bize ulaşmak oldukça kolay. İnternet üzerinden ya da telefon ile tarafımıza ulaşabilir ve istekleriniz doğrultusunda en net bilgiyi alabilirsiniz. Danışmanlığımızdan tamamen ücretsiz şekilde ... Devamını Oku »

Amazon Prime Video da Türkiye’de

Amazon Prime Video da Türkiye’de

Bir süredir Türkiye pazarına girmesi beklenen Amazon’un Prime Video servisi sonunda Türkiye’de. 200’den fazla ülkede kullanıma sunulan Prime Video Türkiye’de yayına girdi. Amazon Prime Video da Türkiye’de Amazon Prime Video içerik bakımından çok zengin. The Grand Tour, Mozart in the Jungle, Transparent, The Man in the High Castle ve Tumble ... Devamını Oku »

Scroll To Top