Buradasınız: Anasayfa / İnternet

Kategori Arşivi: İnternet

Facebook Para Transferini Türkiye’de Başlatıyor

Facebook Para Transferini Türkiye’de Başlatıyor

Facebook Amerika’da bir süredir kullanılan Facebook Messenger Üzerinden Para Transferi özelliğini Türkiye’de devreye alıyor. Bu konuyla ilgili  Transferwise Chatbot ile işbirliği sağlayan Facebook ayrıca bir Fintech‘in girişimi olan Transferwise ile anlaşma sağlamış durumda. Güvenilirlik konusu akla gelince Transferwise’nin şuana kadar 50 ülkeden yaklaşık 1 milyar dolar üstü bir para transferine aracılık ettiğini ... Devamını Oku »

BTK’dan İlginç Karar: ‘Tr’ Uzantılı Alan Adlarını Herkes Alabilir!

BTK’dan İlginç Karar: ‘Tr’ Uzantılı Alan Adlarını Herkes Alabilir!

Kullanıcılar hiçbir resmi belgeye gerek duymadan “.com.tr, .net.tr ve .org.tr” alan adlarını tescilleyebilecekler. Bugüne dek “tr” uzantılı domainleri marka tescili olanlar belge ile alabiliyordu. Kişiler ise nüfus cüzdanlarıyla birlikte alabiliyorlardı. Açıklama aynen şöyle; BTK Türkiye DNS Platformu’nda açıklama yaptı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Faruk Sayan, bundan sonra ... Devamını Oku »

Google Şikayet Bildirimi Nasıl Oluşturulur?

Google Şikayet Bildirimi Nasıl Oluşturulur?

Google telif bildirimi nasıl yapılır? Google spam bildirimi nasıl yapılır? Google’a kötü niyetli siteler nasıl şikayet edilir? Google şikayet hakkında neler yapabilirsiniz bunlardan bahsedelim. Google aslında çok güçlü bir tarama ve tespit mekanizmasına sahip. Çok hızlı ya da anında olmasa da zaman içerisinde kötü niyetli tüm site, içerik vb. bağlantıları ... Devamını Oku »

Bilişim Alanları İle İlgilenenlere Yönelik Ürünler

Bilişim Alanları İle İlgilenenlere Yönelik Ürünler

Yazılım, tasarım, SEO (Arama motoru optimizasyonu), sosyal medya ve diğer bilişim alanları ile yakından veya uzaktan ilgileniyorsanız, size hitap eden, sürekli kullanmaktan zevk alacağınız kupa bardak ve kırlentler HediyeGerek.Com ‘da mevcut. Aşağıda ayrıntılı olarak görsellerine yer vereceğimiz kupa bardak ve kırlent modellerine bu linklerden ulaşabilirsiniz; Bilişim Kupa Bardakları: https://www.hediyegerek.com/kupa-bardak/bilisim-kupa-bardaklar Bilişim ... Devamını Oku »

Hazır Şablonlarla Web Sitenizi Kolayca Kurun

Hazır Şablonlarla Web Sitenizi Kolayca Kurun

Kendi web sitesini kurmak isteyenler ancak nereden başlayacağı konusunda fikri olmayanlar için bir yazı hazırlamak istedim. Web sitesi açmak isteyenler için birçok alternatif mevcut ancak doğru tercih ile kolay bir şekilde bu süreci yönetebilirsiniz. Hangi konuda bir şeyler yapmaya karar verdikten sonra web sitesi kurmak için harekete geçme zamanı. Template Monster ile ... Devamını Oku »

Netflix Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Netflix Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Birkaç aydır Netflix kullanıyorum hem kendi deneyimlerimi hemde sosyal dünyadan Netflix ile ilgili konuşulanlara göz atıp genel bir değerlendirmeyle sizlerle paylaşmak istiyorum. Son zamanlarda hem yerli hem de Amazon hamlesi aslında benzer servisler çoğaldı. Aralık ayında Amazon Prime Türkiye’ye giriş yapmıştı. Yerli servislerde, netd, tvyo, puhutv vb. servislerde hizmet vermekte. ... Devamını Oku »

Zenmate Neden Çalışmıyor?

Zenmate Neden Çalışmıyor?

Zenmate son 4 yıldır ülkemizde en çok kullanılan VPN servis sağlayıcılarından biri ancak her yavaşlatmada direk hedef tahtasının ortasına koyulan VPN servislerininde başını çekiyor. DNS değiştirmeden girilemiyor ve bu sorun her defasında devam ediyor. Zenmate Türkiye’de Maden Buldu Zenmate uzun zamandır aslında Türkiye operasyonu ile ilgili özel birçok çalışma yaptı. ... Devamını Oku »

1 Ocak 2017 Ekşi Sözlüğe Ulaşılamıyor

1 Ocak 2017 Ekşi Sözlüğe Ulaşılamıyor

Yeni yılın ilk dakikalarından itibaren Ekşi Sözlüğe erişim yok. Şuan için sebebi bilinmiyor ancak Ekşi sözlüğe girdiğimizde aşağıdaki uyarıyı görüyoruz. Twitter hesabından da şuana dek bir açıklama yok. Geçtiğimiz günlerde (bknz: 23 Aralık Ekşi Sözlüğe Erişim Engeli) Ekşi Sözlüğe erişimde yine problemler ortaya çıktı. Son 2 gündür ülkede birçok yerde ... Devamını Oku »

İnternet Neden Yavaşlatılıyor?

İnternet Neden Yavaşlatılıyor?

23 Aralık – 26 Aralık 2016 tarihleri arasında internet yavaşlatıldı. Sosyal medya platformları Twitter ve Facebook’a girişlerde problemler oldu. YouTube’a erişim bir süre sağlanamadı. VPN servisleri çalışmadı. Ve daha birçok şeyi yoğun olarak yaşadık. İnternet Neden Yavaşlatılıyor? Peki Neden Her Defasında İnternet Yavaşlatma Seçeneği? Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Kötü olaylar, ... Devamını Oku »

26 Aralık 2016 İnternet Düzeldi Mi?

26 Aralık 2016 İnternet Düzeldi Mi?

Birkaç gündür yoğun bir şekilde sürdürülen internetin yavaşlatılması uygulamasında son durum ne? Sosyal medyaya ulaşım var mı? YouTube çalışıyor mu? Zenmate ve diğer VPN servisleri hakkında son durum nedir? Biraz bunlardan ve son güncel bilgilerden bahsedeceğiz. 23 Aralık İnternetin Yavaşlatılması durumundan bu yana özellikle 24 ve 25 Aralık’ta yoğun olarak ... Devamını Oku »

Scroll To Top