Buradasınız: Anasayfa / İnternet

Kategori Arşivi: İnternet

Hukuk Bilgi Rehberi Hakkında

Hukuk Bilgi Rehberi Hakkında

Hayatın içerisinde karşılaştığımız durumlar bizi hukukun çeşitli kollarıyla bir araya getirir. Toplumumuzda birçok kişi bu durumda ne yapacağını bilmediği için kulaktan dolma bilgiler veya eksik bilgiyle ciddi bir kayıp yaşamaktadırlar. Durumun çeşitliliğine göre her zaman izlenecek yol farklıdır. Hukuki danışmanlığı yetkin kişilerden almak ve doğru bir yol haritası çizmek hukukla ... Devamını Oku »

İnternet Sitesi Ve Responsive Tasarım

İnternet Sitesi Ve Responsive Tasarım

Önceleri daha çok şirket ya da firmaların ürünlerini tanıtmak, bilgi edinmek, reklam vermek ve benzeri amaçlar ile açılan web sitelerinin kullanım amacı günümüzde değişmiştir. İnternet siteleri artık bilgi edinmekten tutun da ticaret yapmak, alışveriş yapmak, kişisel paylaşımlarda bulunmak gibi pek çok amaca hizmet etmektedir. Bu da internet sitelerini günümüzde vazgeçilmezler ... Devamını Oku »

Güvenilir Kişiler Uygulamasıyla Sevdiklerinize Her An Ulaşın

Güvenilir Kişiler Uygulamasıyla Sevdiklerinize Her An Ulaşın

Güvenilir Kişiler uygulamasıyla sevdiklerinizin konumlarına istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Özellikle acil durumlarda çok faydalı olan Güvenilir Kişiler uygulaması İnternet bağlantısı olmasa ve pil yeterliliği olmasa bile konumu güvendiğiniz kişiye gönderiyor. Acil Durumlar İçin Güvenilir Kişiler Uygulaması Google çok başarılı bir uygulamayı yayına almış durumda. Orjinal adı olan Trusted Contacts olan uygulamanın mağazadaki ... Devamını Oku »

İllegal Dizi Sitelerinin Gelirleri Milyon Dolarları Aşıyor!

İllegal Dizi Sitelerinin Gelirleri Milyon Dolarları Aşıyor!

İnternet üzerinden hak sahibi olmamalarına rağmen yabancı dizi içeriklerini barındırıcı sitelerden çekerek yayın yapan illegal oluşumların gelirleri 1 milyon doların üzerinde. İllegal Dizi Sitelerinin Gelirleri Milyon Dolarları Aşıyor! Netflix gibi oluşumların Türkiye’ye girmesi sektörü çok etkilemişe benzemiyor. Tabi kullanıcı alışkanlıkları diye bir şey var. Ücretsiz bile olsa ziyaretçi yine alıştığı ... Devamını Oku »

Blog Açmak İsteyenlere Yol Haritası

Blog Açmak İsteyenlere Yol Haritası

Blog açmak istiyorum neler yapmam gerekiyor? Blog açmak için neler yaplır? Blog nasıl açılır adım adım hangi işlemler yapılır öğrenmek istiyorum diyenler için bir yazı hazırladım. Artık internet hayatımızın bir parçası, uzun süredir bu böyle ancak yeni şeyler keşfettikçe birey olarak yapabildiklerimizin sınırlarını arttırmak istiyoruz. Bu bazen içinden gelenleri söylemek, ... Devamını Oku »

Sosyal Medyanın Kara Deliği

Sosyal Medyanın Kara Deliği

İtiraf edeyim güzel slogan. Bu slogan Türkiye’nin redditi olma adına yapılan ilk ciddi proje puiv’e ait. Neden kara delik olduğu ise sitenin formatında saklı. Puiv’in en önemli özelliği hiçbir konuda sınırının olmaması. Üye olan yazar kısmına bakalım mesela. Puiv benzeri platformlara baktığınız zaman üye olma konusunda ciddi sorunlar yaşadığınızı görürsünüz. ... Devamını Oku »

Turkcell Fatura Sorgula Servisi İle Faturanızı Öğrenin

Turkcell Fatura Sorgula Servisi İle Faturanızı Öğrenin

Tüm operatörlerin faturalı hat kullanıcıları her ay kullandıkları paket doğrultusunda belirli bir miktarda TL ödeyerek aboneliğini devam ettiriyor. Gün içerisinde yaptığınız işlerden fatura sorgulama işlemine vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Çağrı merkezleri turkcell fatura sorgula talebinizde sizleri uzun süreli beklemelere alıyor ve bu da ciddi bir vakit kaybına yol açıyor. Bunun yanı ... Devamını Oku »

İsimden Numara Bulma

İsimden Numara Bulma

Hepimizin uzun zaman görüşmediğimiz halde, özleyip görüşmek istediğimiz eski bir okul arkadaşı vardır. Ya da ani bir sinirle numarasını sildiğimiz eski sevgilimizi özleyip aramak istediğimizde, numarasını bulmak konusunda zorlanabiliriz. Kimi zaman yakın çevremizde olmayan ya da olsa dahi istemekten çekindiğimiz numaralar olabilir. Bu konuda üzülmenize ya da endişe etmenize hiç ... Devamını Oku »

192.168.1.1 Ip Adresine Nasıl Giriş Yaparız?

192.168.1.1 Ip Adresine Nasıl Giriş Yaparız?

Teknoloji dünyasında yaşamanın bir gereği olarak, hepimiz evlerimizde internet kullanıyoruz. İnternet için başvuru yaptığımız zaman, evlerimize internet bağlantısı sağlayan bir kutu bağlanıyor. Bu kutunun ismi modemdir. Bu modemler geldiğinde arkasında kullanıcı adı ve şifresi yazmaktadır. Fakat, bu ayarlar olduğu gibi kaldığında pekte güvenli olmayacaktır. Bu sebeple bu bilgileri değiştirmekte bizim ... Devamını Oku »

Sanal Dünyada Gizliliğinizi Korumanızın Yolları

Sanal Dünyada Gizliliğinizi Korumanızın Yolları

Edward Snowden ismi size tanıdık geliyor mu eğer gelmiyorsa çok şey kaçırmışsınız hikayesini belki bir yazıda ele alabiliriz ama kısaca Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı’nın (NSA) dünya çapındaki dinleme-gözleme bilgilerini ifşa eden eski CIA analistidir. Özellikle yapılan birçok gizli dinlemeleri ifşa etmiştir. Tabi bu sebeple zor bir hayatı olmuştur. En son Moskova’da ... Devamını Oku »

Scroll To Top