Buradasınız: Anasayfa / İnternet

Kategori Arşivi: İnternet

Sosyal Medyanın Kara Deliği

Sosyal Medyanın Kara Deliği

İtiraf edeyim güzel slogan. Bu slogan Türkiye’nin redditi olma adına yapılan ilk ciddi proje puiv’e ait. Neden kara delik olduğu ise sitenin formatında saklı. Puiv’in en önemli özelliği hiçbir konuda sınırının olmaması. Üye olan yazar kısmına bakalım mesela. Puiv benzeri platformlara baktığınız zaman üye olma konusunda ciddi sorunlar yaşadığınızı görürsünüz. ... Devamını Oku »

Turkcell Fatura Sorgula Servisi İle Faturanızı Öğrenin

Turkcell Fatura Sorgula Servisi İle Faturanızı Öğrenin

Tüm operatörlerin faturalı hat kullanıcıları her ay kullandıkları paket doğrultusunda belirli bir miktarda TL ödeyerek aboneliğini devam ettiriyor. Gün içerisinde yaptığınız işlerden fatura sorgulama işlemine vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Çağrı merkezleri turkcell fatura sorgula talebinizde sizleri uzun süreli beklemelere alıyor ve bu da ciddi bir vakit kaybına yol açıyor. Bunun yanı ... Devamını Oku »

İsimden Numara Bulma

İsimden Numara Bulma

Hepimizin uzun zaman görüşmediğimiz halde, özleyip görüşmek istediğimiz eski bir okul arkadaşı vardır. Ya da ani bir sinirle numarasını sildiğimiz eski sevgilimizi özleyip aramak istediğimizde, numarasını bulmak konusunda zorlanabiliriz. Kimi zaman yakın çevremizde olmayan ya da olsa dahi istemekten çekindiğimiz numaralar olabilir. Bu konuda üzülmenize ya da endişe etmenize hiç ... Devamını Oku »

192.168.1.1 Ip Adresine Nasıl Giriş Yaparız?

192.168.1.1 Ip Adresine Nasıl Giriş Yaparız?

Teknoloji dünyasında yaşamanın bir gereği olarak, hepimiz evlerimizde internet kullanıyoruz. İnternet için başvuru yaptığımız zaman, evlerimize internet bağlantısı sağlayan bir kutu bağlanıyor. Bu kutunun ismi modemdir. Bu modemler geldiğinde arkasında kullanıcı adı ve şifresi yazmaktadır. Fakat, bu ayarlar olduğu gibi kaldığında pekte güvenli olmayacaktır. Bu sebeple bu bilgileri değiştirmekte bizim ... Devamını Oku »

Sanal Dünyada Gizliliğinizi Korumanızın Yolları

Sanal Dünyada Gizliliğinizi Korumanızın Yolları

Edward Snowden ismi size tanıdık geliyor mu eğer gelmiyorsa çok şey kaçırmışsınız hikayesini belki bir yazıda ele alabiliriz ama kısaca Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı’nın (NSA) dünya çapındaki dinleme-gözleme bilgilerini ifşa eden eski CIA analistidir. Özellikle yapılan birçok gizli dinlemeleri ifşa etmiştir. Tabi bu sebeple zor bir hayatı olmuştur. En son Moskova’da ... Devamını Oku »

YouTube Red Nedir

YouTube Red Nedir

Adblock eklentisinin milyonlarca kullanıma ulaşması sonucunda reklam dünyası uzun süredir deyim yerindeyse kan ağlıyor. YouTube bu durumu kullanıcı gözünden iyi süzdü ve bir servis geliştirdi; YouTube Red! YouTube Red sayesinde tüm videoları reklamsız izleyebiliyorsunuz. Çevrimdışı ya da oyun konsolunda bağlanılsa dahi YouTube Red üyeliğiniz varsa reklamsız oluyor videolar. Uygulama 28 ... Devamını Oku »

Facebook Para Transferini Türkiye’de Başlatıyor

Facebook Para Transferini Türkiye’de Başlatıyor

Facebook Amerika’da bir süredir kullanılan Facebook Messenger Üzerinden Para Transferi özelliğini Türkiye’de devreye alıyor. Bu konuyla ilgili  Transferwise Chatbot ile işbirliği sağlayan Facebook ayrıca bir Fintech‘in girişimi olan Transferwise ile anlaşma sağlamış durumda. Güvenilirlik konusu akla gelince Transferwise’nin şuana kadar 50 ülkeden yaklaşık 1 milyar dolar üstü bir para transferine aracılık ettiğini ... Devamını Oku »

BTK’dan İlginç Karar: ‘Tr’ Uzantılı Alan Adlarını Herkes Alabilir!

BTK’dan İlginç Karar: ‘Tr’ Uzantılı Alan Adlarını Herkes Alabilir!

Kullanıcılar hiçbir resmi belgeye gerek duymadan “.com.tr, .net.tr ve .org.tr” alan adlarını tescilleyebilecekler. Bugüne dek “tr” uzantılı domainleri marka tescili olanlar belge ile alabiliyordu. Kişiler ise nüfus cüzdanlarıyla birlikte alabiliyorlardı. Açıklama aynen şöyle; BTK Türkiye DNS Platformu’nda açıklama yaptı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Faruk Sayan, bundan sonra ... Devamını Oku »

Google Şikayet Bildirimi Nasıl Oluşturulur?

Google Şikayet Bildirimi Nasıl Oluşturulur?

Google telif bildirimi nasıl yapılır? Google spam bildirimi nasıl yapılır? Google’a kötü niyetli siteler nasıl şikayet edilir? Google şikayet hakkında neler yapabilirsiniz bunlardan bahsedelim. Google aslında çok güçlü bir tarama ve tespit mekanizmasına sahip. Çok hızlı ya da anında olmasa da zaman içerisinde kötü niyetli tüm site, içerik vb. bağlantıları ... Devamını Oku »

Bilişim Alanları İle İlgilenenlere Yönelik Ürünler

Bilişim Alanları İle İlgilenenlere Yönelik Ürünler

Yazılım, tasarım, SEO (Arama motoru optimizasyonu), sosyal medya ve diğer bilişim alanları ile yakından veya uzaktan ilgileniyorsanız, size hitap eden, sürekli kullanmaktan zevk alacağınız kupa bardak ve kırlentler HediyeGerek.Com ‘da mevcut. Aşağıda ayrıntılı olarak görsellerine yer vereceğimiz kupa bardak ve kırlent modellerine bu linklerden ulaşabilirsiniz; Bilişim Kupa Bardakları: https://www.hediyegerek.com/kupa-bardak/bilisim-kupa-bardaklar Bilişim ... Devamını Oku »

Scroll To Top