Cumartesi , Ağustos 19 2017
Buradasınız: Anasayfa / Faydalı İçerikler / Havuz Yapımı İstanbul

Havuz Yapımı İstanbul

 

Havuz Yapımı İstanbul

Havuz yaptırmak isterseniz eğer ilk olarak dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, havuzun nasıl bir alana ve nereye yapılacağıyla ilgili olmasıdır. Kapladığı yer, şekli ya da derinliği gibi etkenlerin oluşma esnasında netleştirilmesi gerekir. Kamu kurumlarından havuz imalatı talimatı verildikten sonra alanların çalışma aşamaları uzman personeller tarafınca uygulanmalıdır. Havuz yapımı İstanbul hizmetlerinden bu aşamada fayda sağlanabilir. Havuz yapımı kapsamındaki ilk aşama olan kazım işlemleri tamamlandıktan sonra zeminlerin düzleştirilmesi aşamasının tamamlanması gerekir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra duvar ile zemin topraklarının çelik ve tahta direklerin eşit aralarla yerleştirilmesi aracılığıyla kaplanarak sağlamlaştırılmalıdır. Havuz yapım işleminde önemli bir diğer husus da su tesisatı işlemleridir. Bu hususta uzman kişileri tarafınca gereken düzeneğin daha önceden konumlandırılması önemli bir detaydır.

Temel aşaması tamamlanan havuzun duvar ve zeminin uygun olan materyaller ile dış kaplamasının uyumlu biçimde olması gerekir. Bu noktada kullanılacak olan malzemelerin su sızdırmazlık özellikler taşıması da gerekli bir bilgi dahilindedir. Tüm bunlar eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra ise havuzun içerisine su doldurarak bütün aksamaların çalışır durumda olup olmadığını kontrol etmek gerekecektir. Havuz yapımı İstanbul hizmeti kapsamında havuzun proje ve planlanma aşamasına da dikkat etmek gerekecektir. Betonarme kesitinin belirlenmesi dahilinde, statik imkanların haricinde kaplama malzemeleri de büyük önem taşımaktadır. Betonarme yan kesitle özel porselen tutamakların ve kaymazların muhteşem uyumunun sağlanabilmesi için firmalarla iletişim kurarak teknik ofislerden bilgi edinilmesi kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Kesitlere verilmesi gereken eğim büyük önem taşımaktadır. Zira havuz suyunun taşması ve temizlenmesi bu aşamadan geçmektedir. Suyun her yere eşit bir şekilde taşması için kaymaz ve tutamak kontrolünün bir nivo desteği ve deneyimli personeller tarafınca uygulanması gerekir. Havuzun etrafında dışarıdan gelebilecek suların havuza karışmaması adına drenaj hattının unutulmaması da önemlidir. Havuzun perdeleri ve zemini dökülme aşamasındayken bütün hidrolik bağlantılar, borular, deşarj rögarları, aydınlatma armatürleri, süzgeçler ve gereken her türlü betonarme geçiş parçalarının da yerine yerleştirilesi gerekir. Havuz yapımı İstanbul hizmetleri kapsamında bu gibi işlemlerin profesyonel bir şekilde uygulanması da zorunlu bir detaydan ibarettir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top