Buradasınız: Anasayfa / Eğitim

Kategori Arşivi: Eğitim

Bakanlıklar KPSS Şartı Aramadan Alım Yapabilecek

Bakanlıklar KPSS Şartı Aramadan Alım Yapabilecek

Sınav skandalları ve gelişmeler ortada. Hükümet temizlik yapmak için uğraşsa da sapla saman birbirine karışmış durumda. Süreç ilerliyor zamanla yarışmak mümkün değil. İşleyişin bozulmadan devam etmesi zaruri olduğundan hükümet kamuya alımlarda bazı yeni adımları atmaya hedefliyor. KPSS Şartı Kalkacak Bu her şeyi ve her alım haberini kapsamıyor. Bu tamamen alım ... Devamını Oku »

YDS Başarına Tanık Olacak

YDS Başarına Tanık Olacak

Tıp Fakültesi’ni bitirmiş ve  uzmanlık sınavına girecek olanlar, bunun yanında Diş Hekimliği konusunda uzmanlık isteyenler Yds sınavına girmek zorundalardır. İşinde belirli bir statüye ulaşmak isteyenlerin mutlaka tanıştığı Yds, yabancı dil yeterliliğinizi ölçen önemli bir sınavdır. Yds kitapları olmadan, sıradan test kitaplarıyla sınavda başarılı olmanız kola değildir. Lisans öğrenimini bitirmek üzereyseniz ... Devamını Oku »

YGS LYS Puan ve Sıralama Hesaplama

YGS LYS Puan ve Sıralama Hesaplama

Ülkemizde üniversite eğitimi görmek isteyen öğrenciler iki kademeli sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu sınavlardan ilki YGS yani Yükseköğretime Geçiş Sınavı, diğeri ise LYS yani Lisans Yerleştirme Sınavı olarak adlandırılmaktadır. Her iki sınav da ÖSYM tarafından yapılmakta ve merkezi yerleştirme sonucunda puanı yeterli olan öğrenciler tercihlerine göre yerleştirilmektedir. Bu sınavlara giren öğrencilerin ... Devamını Oku »

2017 Lys Açık Uçlu Soru Örnekleri

2017 Lys Açık Uçlu Soru Örnekleri

Ösym bir süre önce yaptığı açıklamayla 2017 LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4 ve LYS-5 sınav türlerinde 3 adet açık uçlu sorunun yer alacağını duyurmuştu. Açık uçlu soru nedir? Açık uçlu soru örnekleri ve tüm detaylar hakkında bir bilgilendirme paylaşacağız. YGS başvuruları 19 Ocak’ta tamamlandı ve artık maraton başladı diyebiliriz. YGS 2017 12 ... Devamını Oku »

Sınav Stresi İle Baş Etmenin Yolları

Sınav Stresi İle Baş Etmenin Yolları

Hayatımızın belli dönemlerinde çok önemli dönemeçlerden geçeriz. Sınavların adı değişir, özellikleri değişir ama sınavın gerçeği değişmez. Sınavın gerçeği bir şekilde seni bir yere sokar. Sıralamalar aslında kaderini belirlemezken toplum bunu böyle ifade etmeye çalışır. Bu olayın yarattığı streste çoğu zaman hatalı seçimlere sevk eder. Sonrasında pişmanlıklar ya da yeni serüvenler ... Devamını Oku »

YGS Başvuruları Devam Ediyor

YGS Başvuruları Devam Ediyor

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuruları devam ediyor. 4 Ocak’tan itibaren başvuruları alan ÖSYM yayınladığı kılavuzla adayları hem uyardı hem de yeni bilgilendirmeler yaptı. 2017 YGS Başvuruları Devam Ediyor YGS 2017 SON BAŞVURU TARİHİ Ösym kendi duyuru sayfasında; 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuruları, 4-18 Ocak ... Devamını Oku »

KPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

KPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından merak edilen şey tercih ne zaman yapılacak sorusuydu. Ösym bu konuda bilgilendirme yaptı. KPSS Ortaöğretim sonuçları dün açıklandı. KPSS Ortaöğretim Cumhuriyet tarihinin başvurusu sayısı en yüksek sınavı oldu. Yaklaşık 3,5 milyon kişi KPSS Ortaöğretim sınavına girdi. Peki şimdi ne olacak? Tercih süresi nasıl işleyecek detaylar ortaya ... Devamını Oku »

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

KPSS Ortaöğretim sınavı bugün yapıldı. Saat 10’da başlayan KPSS Ortaöğretim memurluk sınavına 3 milyondan fazla aday katıldı. Önceki yıllara bakıldığında bu rekor başvuru bu yıl yapılmış oldu. Lise mezunu olup gerek kadrolu gerek sözleşmeli olarak memurluk yapmak isteyen adaylar akın akın sınavlara girdi. Genel Yetenek 60 soru ve Gene Kültür ... Devamını Oku »

KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

KPSS Ortaöğretim Sınavına Giriş Belgeleri yayınlandı.  20 Kasım’da yapılacak KPSS Ortaöğretim sınavına az bir süre kala ÖSYM sınava girecek adayların giriş belgelerinin hazırlandığını duyurdu. KPSS Ortaöğretim Sınavına Giriş Belgeleri Yayınlandı Sınavla ilgili bazı önemli kurallar var. Bu sınava giriş belgenizde yazıyor. Dikkatle okuyunuz ve harfiyen uyunuz. Sonra problem yaşama ihtimalinizi ... Devamını Oku »

Bilişsel Etkinliklerin Çocuklara Faydası

Bilişsel Etkinliklerin Çocuklara Faydası

Çocuklar en değerli varlığımız, onların özellikle eğitim planlamalarını küçük yaştan itibaren binbir zorlukla ve dikkatle yapmaya çalışıyoruz. Çocuk anaokulu çağına geldiği zaman hem okula ısınma süreci hem de arkadaşlıklar kurma sürecini başlatmış ve benliğine bunun yansımalarını süreç boyunca almış oluyor. Bu sebeple anaokulu son derece önemli bir eşiktir. Lider Çocuk ... Devamını Oku »

Scroll To Top