Cumartesi , Ağustos 19 2017
Buradasınız: Anasayfa / Eğitim

Kategori Arşivi: Eğitim

Bakanlıklar KPSS Şartı Aramadan Alım Yapabilecek

Bakanlıklar KPSS Şartı Aramadan Alım Yapabilecek

Sınav skandalları ve gelişmeler ortada. Hükümet temizlik yapmak için uğraşsa da sapla saman birbirine karışmış durumda. Süreç ilerliyor zamanla yarışmak mümkün değil. İşleyişin bozulmadan devam etmesi zaruri olduğundan hükümet kamuya alımlarda bazı yeni adımları atmaya hedefliyor. KPSS Şartı Kalkacak Bu her şeyi ve her alım haberini kapsamıyor. Bu tamamen alım ... Devamını Oku »

2017 Lys Açık Uçlu Soru Örnekleri

2017 Lys Açık Uçlu Soru Örnekleri

Ösym bir süre önce yaptığı açıklamayla 2017 LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4 ve LYS-5 sınav türlerinde 3 adet açık uçlu sorunun yer alacağını duyurmuştu. Açık uçlu soru nedir? Açık uçlu soru örnekleri ve tüm detaylar hakkında bir bilgilendirme paylaşacağız. YGS başvuruları 19 Ocak’ta tamamlandı ve artık maraton başladı diyebiliriz. YGS 2017 12 ... Devamını Oku »

Sınav Stresi İle Baş Etmenin Yolları

Sınav Stresi İle Baş Etmenin Yolları

Hayatımızın belli dönemlerinde çok önemli dönemeçlerden geçeriz. Sınavların adı değişir, özellikleri değişir ama sınavın gerçeği değişmez. Sınavın gerçeği bir şekilde seni bir yere sokar. Sıralamalar aslında kaderini belirlemezken toplum bunu böyle ifade etmeye çalışır. Bu olayın yarattığı streste çoğu zaman hatalı seçimlere sevk eder. Sonrasında pişmanlıklar ya da yeni serüvenler ... Devamını Oku »

YGS Başvuruları Devam Ediyor

YGS Başvuruları Devam Ediyor

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuruları devam ediyor. 4 Ocak’tan itibaren başvuruları alan ÖSYM yayınladığı kılavuzla adayları hem uyardı hem de yeni bilgilendirmeler yaptı. 2017 YGS Başvuruları Devam Ediyor YGS 2017 SON BAŞVURU TARİHİ Ösym kendi duyuru sayfasında; 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuruları, 4-18 Ocak ... Devamını Oku »

KPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

KPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından merak edilen şey tercih ne zaman yapılacak sorusuydu. Ösym bu konuda bilgilendirme yaptı. KPSS Ortaöğretim sonuçları dün açıklandı. KPSS Ortaöğretim Cumhuriyet tarihinin başvurusu sayısı en yüksek sınavı oldu. Yaklaşık 3,5 milyon kişi KPSS Ortaöğretim sınavına girdi. Peki şimdi ne olacak? Tercih süresi nasıl işleyecek detaylar ortaya ... Devamını Oku »

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

KPSS Ortaöğretim sınavı bugün yapıldı. Saat 10’da başlayan KPSS Ortaöğretim memurluk sınavına 3 milyondan fazla aday katıldı. Önceki yıllara bakıldığında bu rekor başvuru bu yıl yapılmış oldu. Lise mezunu olup gerek kadrolu gerek sözleşmeli olarak memurluk yapmak isteyen adaylar akın akın sınavlara girdi. Genel Yetenek 60 soru ve Gene Kültür ... Devamını Oku »

KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

KPSS Ortaöğretim Sınavına Giriş Belgeleri yayınlandı.  20 Kasım’da yapılacak KPSS Ortaöğretim sınavına az bir süre kala ÖSYM sınava girecek adayların giriş belgelerinin hazırlandığını duyurdu. KPSS Ortaöğretim Sınavına Giriş Belgeleri Yayınlandı Sınavla ilgili bazı önemli kurallar var. Bu sınava giriş belgenizde yazıyor. Dikkatle okuyunuz ve harfiyen uyunuz. Sonra problem yaşama ihtimalinizi ... Devamını Oku »

Ortaöğretim KPSS Kasım Ayı İçerisinde Yapılacak

Ortaöğretim KPSS Kasım Ayı İçerisinde Yapılacak

Bildiğiniz üzere KPSS sınavlarının tarihleri bundan bir süre önce değiştirilmişti. Normalde Önlisans ve Ortaöğretim KPSS Ekim ayı içerisinde yapılacakken Ortaöğretim Kasım ayına kaydırılmıştı. Ortaöğretim KPSS 20 Kasım’da Lise mezunları için olan KPSS 20 Kasım 2016 saat 10’da yapılacak. Sınav süresi 120 dakika olacak. Bu sınav sonrasında aldığınız puanla iki yıl ... Devamını Oku »

Ösym KPSS Tarihlerini Değiştirdi

Ösym KPSS Tarihlerini Değiştirdi

ÖSYM, Ekim Kasım aylarında yapılacak KPSS tarihlerini değiştirdi. ÖSYM, KPSS tarihlerini değiştirdi ÖSYM’nin sınav takviminde yapılan güncellemeye göre, 22 Ekim’de yapılacağı duyurulan 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Önlisans Düzeyi) 16 Ekim’de, 23 Ekim 2016’da yapılacağı duyurulan 2016-KPSS Ortaögretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi), 20 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Öte yandan ÖSYM, 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı’na ... Devamını Oku »

2016 – 2017 Eğitim Yılı Takvimi Belli Oldu

2016 – 2017 Eğitim Yılı Takvimi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı gelecek yılın eğitim öğretim takvimi üzerindeki çalışmaları tamamladı. 2016 – 2017 eğitim yılı takvimi  İlgili genelge yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm eğitim ve öğretim kurumlarının  2016-2017 eğitim ve öğretim yılının 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacağı bildirildi. Bununla birlikte, 2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 19 ... Devamını Oku »

Scroll To Top