Buradasınız: Anasayfa / Eğitim

Kategori Arşivi: Eğitim

2017 Lys Açık Uçlu Soru Örnekleri

2017 Lys Açık Uçlu Soru Örnekleri

Ösym bir süre önce yaptığı açıklamayla 2017 LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4 ve LYS-5 sınav türlerinde 3 adet açık uçlu sorunun yer alacağını duyurmuştu. Açık uçlu soru nedir? Açık uçlu soru örnekleri ve tüm detaylar hakkında bir bilgilendirme paylaşacağız. YGS başvuruları 19 Ocak’ta tamamlandı ve artık maraton başladı diyebiliriz. YGS 2017 12 ... Devamını Oku »

YGS Başvuruları Devam Ediyor

YGS Başvuruları Devam Ediyor

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuruları devam ediyor. 4 Ocak’tan itibaren başvuruları alan ÖSYM yayınladığı kılavuzla adayları hem uyardı hem de yeni bilgilendirmeler yaptı. 2017 YGS Başvuruları Devam Ediyor YGS 2017 SON BAŞVURU TARİHİ Ösym kendi duyuru sayfasında; 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuruları, 4-18 Ocak ... Devamını Oku »

KPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

KPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından merak edilen şey tercih ne zaman yapılacak sorusuydu. Ösym bu konuda bilgilendirme yaptı. KPSS Ortaöğretim sonuçları dün açıklandı. KPSS Ortaöğretim Cumhuriyet tarihinin başvurusu sayısı en yüksek sınavı oldu. Yaklaşık 3,5 milyon kişi KPSS Ortaöğretim sınavına girdi. Peki şimdi ne olacak? Tercih süresi nasıl işleyecek detaylar ortaya ... Devamını Oku »

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016

KPSS Ortaöğretim sınavı bugün yapıldı. Saat 10’da başlayan KPSS Ortaöğretim memurluk sınavına 3 milyondan fazla aday katıldı. Önceki yıllara bakıldığında bu rekor başvuru bu yıl yapılmış oldu. Lise mezunu olup gerek kadrolu gerek sözleşmeli olarak memurluk yapmak isteyen adaylar akın akın sınavlara girdi. Genel Yetenek 60 soru ve Gene Kültür ... Devamını Oku »

KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

KPSS Ortaöğretim Sınavına Giriş Belgeleri yayınlandı.  20 Kasım’da yapılacak KPSS Ortaöğretim sınavına az bir süre kala ÖSYM sınava girecek adayların giriş belgelerinin hazırlandığını duyurdu. KPSS Ortaöğretim Sınavına Giriş Belgeleri Yayınlandı Sınavla ilgili bazı önemli kurallar var. Bu sınava giriş belgenizde yazıyor. Dikkatle okuyunuz ve harfiyen uyunuz. Sonra problem yaşama ihtimalinizi ... Devamını Oku »

Bakanlıklar KPSS Şartı Aramadan Alım Yapabilecek

Bakanlıklar KPSS Şartı Aramadan Alım Yapabilecek

Sınav skandalları ve gelişmeler ortada. Hükümet temizlik yapmak için uğraşsa da sapla saman birbirine karışmış durumda. Süreç ilerliyor zamanla yarışmak mümkün değil. İşleyişin bozulmadan devam etmesi zaruri olduğundan hükümet kamuya alımlarda bazı yeni adımları atmaya hedefliyor. KPSS Şartı Kalkacak Bu her şeyi ve her alım haberini kapsamıyor. Bu tamamen alım ... Devamını Oku »

Bilişsel Etkinliklerin Çocuklara Faydası

Bilişsel Etkinliklerin Çocuklara Faydası

Çocuklar en değerli varlığımız, onların özellikle eğitim planlamalarını küçük yaştan itibaren binbir zorlukla ve dikkatle yapmaya çalışıyoruz. Çocuk anaokulu çağına geldiği zaman hem okula ısınma süreci hem de arkadaşlıklar kurma sürecini başlatmış ve benliğine bunun yansımalarını süreç boyunca almış oluyor. Bu sebeple anaokulu son derece önemli bir eşiktir. Lider Çocuk ... Devamını Oku »

İyi Bir Eğitim Parlak Bir Geleceğin Anahtarıdır

İyi Bir Eğitim Parlak Bir Geleceğin Anahtarıdır

Eğitim hayat boyu öğrenme alışkanlığı ile perçinlendiğinde kişiyi aydın ve donanımlı bir hale getirir. Bu amaca ulaşmak için eğitim hayatının kritik noktalarında doğru tercihler ve yönlendirmeler yapılmalıdır. Öğrenci yetenekli olduğu alanda ilerlerse ve kaliteli bir eğitim alırsa harikalar yaratabilir. Ve ilerleyen yaşamında çok önemli yerlere gelebilir. Bu da çağdaş eğitimin ... Devamını Oku »

Ortaöğretim KPSS Kasım Ayı İçerisinde Yapılacak

Ortaöğretim KPSS Kasım Ayı İçerisinde Yapılacak

Bildiğiniz üzere KPSS sınavlarının tarihleri bundan bir süre önce değiştirilmişti. Normalde Önlisans ve Ortaöğretim KPSS Ekim ayı içerisinde yapılacakken Ortaöğretim Kasım ayına kaydırılmıştı. Ortaöğretim KPSS 20 Kasım’da Lise mezunları için olan KPSS 20 Kasım 2016 saat 10’da yapılacak. Sınav süresi 120 dakika olacak. Bu sınav sonrasında aldığınız puanla iki yıl ... Devamını Oku »

İnteraktif Eğiminde Kaynağın Önemi Büyük

İnteraktif Eğiminde Kaynağın Önemi Büyük

Eğitim hayatına devam ederken yardımcı ve destekleyici kaynaklara ihtiyaç duyarız. Bu kaynaklar bilginin pekişmesi için önemli bir itici güç görevi görür. Özellikle eğitim hayatının ilk yıllarında mevcut okul hayatının temposunun yanına pozitif yönde etki edecek kaynakların ilave edilmesi son derece faydalı olacaktır. Artık interaktif bir zamanda yaşıyoruz. Her şey video ... Devamını Oku »

Scroll To Top