res1

Peynirin inanılmaz çeşitleri ve köklü bir geçmişi olduğunu hepimiz biliriz. Bu özel lezzetler eski çağlardan günümüze kadar yansımış, farklılaşmış ve sanayi ile daha değişmiş olsa da Artizanal peynir hala güncelliğini ve hak ettiği yeri korumaktadır. Bu özel lezzet farklı şekilde elde, hiçbir sanayi işlem olmadan, günlük sütler ile özel usuller ile yapılan peynirlerden oluşur. Özellikle İtalyan mutfağında da çok büyük önemi olan birçok peynir bu özel usuller ile her gün sevgi mayası ile Eataly çatısı altında da yapılmakta. Özel tatlar elde etmek için özel mayalar ve usuller kullanılan bu peynirler, değişik damak tatlarına uygun değişik lezzetler elde edilerek üretilirler.

Günlük olarak üretilen ve tüketilen birçok peynir, sabah erken saatlerde özel besilerin sütleri ile yapılmaya başlanıyor. Eataly bu konuda gerçekten titizliği ve özeni ile dikkatleri üzerine çekmekte. Artizanal peynir özel ve farklı mayalardan günlük elde edilen birkaç peynirin özel adı aslında. Bu süt tadını en iyi şekilde alabileceğiniz, saatlerce özel ustaların ellerinde sevgi ile karıştırılıp, farklı işlemlere tabi tutulan peynirler, bekli de tüm özelliklerini bu işlemler neticesinde elde ediyorlar. Eşsiz lezzetlere ev sahipliği yapan İtalyan mutfağının ayrılmaz bir parçası olan Artizanal peynir birçok tatlı ve hamur işinin yanı sıra, sade olarak da tüketilebiliyor. İnanılmaz bir gurmelik deneyimi yaşamak isteyenler için bu özel tatlar gerçek anlamda en iyi tercih olabilir.

Günlük sütlerini de özenle seçen Eataly, işin ustası aşçılarının ellerine bu sütleri teslim ediyor. Saatler süren işlemlerden sonra o inanılmaz lezzetler tüketim için hazır oluyor. Sürekli olarak taze peynir bulabileceğiniz restoran bu konuda gerçekten titizlik ile çalışmakta. Harika lezzetleri İtalya’da gibi yiyebileceğiniz, servis alabileceğiniz ve deneyebileceğini bu mekanı denediğinizde sizler de kesinlikle pişmanlık duymayacaksınız. İstanbul’un göbeğinde İtalya’dan küçük bir toprak gibi ayrıcalıklı bir hizmet sunan mekana gittiğinizde ilk tercihinizi damağınıza uygun olan bir Artizanal peynir ile yapmanız en isabetli karar olacaktır. Bu şekilde tüm yemek boyunca dilinizde ki hoş ve özel süt tadı size eşlik ederken, deneyeceğiniz diğer lezzetlerden de büyük keyif alabilirsiniz.