Cumartesi , Ağustos 19 2017
Buradasınız: Anasayfa / Genel / Dağınık Ofisler İçin Çözümler

Dağınık Ofisler İçin Çözümler

daginik-ofisler-icin-cozumler

İş akışını etkileyen faktörlerden biri de ofisteki işleyiştir. Karmaşanın ve düzensizliğin hakim olduğu bir ofiste verimmli çalışmalar yapmak ve başarılı projeler oluşturmak zorlaşır. Ofisteki düzen sağlandığında işleyiş açısından ciddi anlamda avantajlar sağlayabilirsiniz. Zaman, kullanım ömrü, geri dönük kayıtlara kolay ulaşım ve daha birçok avantajın kaynağı düzenli bir ofisten geçer.

Dağınık Ofisler İçin Çözüm Önerileri

Dağınık bir ofisi düzenli bir çalışma ortamına dönüştürmek için size sihirli bir değnek veremeyeceğiz. Ancak 5 pratik fikrimiz var ve sizinle paylaşmak istiyoruz. Tamamını uygularsanız, gördüğü düzenli ortam karşısında anneniz bile şaşkına dönebilir.

1. Tüm Masalar Düzenli Olmalı!

Önce masaları toplamanız gerekiyor. Çünkü ofislerde iş akışı masalardan sağlanır. Öncelikle ihtiyacınız olan evrak rafı sayısını belirleyin. Online sipariş vermek için Avansas.com adresine girin. Bu adreste aradığınız her türlü ofis malzemesini bulabildiğiniz için bilgisayarınızın “sık kullanılanlar” bölümüne eklerseniz iyi olur. Bir de masa üstü setlerine ihtiyacınız olacak. Kalemler, notluklar, bantlar ve diğer malzemelerin derli toplu durması gerek.

2. Arşiv Kutuları Hayat Kurtarır!

Günlerce arayıp bulamadığınız o önemli belgeyi hatırlıyor musunuz? Aynı kaderi diğer belgelerin de paylaşmasını önlemek için arşiv kutuları temin edin. Düzenli bir arşiv hayat kurtarır. Çünkü bazen bir belgenin kaybolması, beraberinde büyük sıkıntıları da getirebilir. Ayrıca aradığınız tüm evrakları hemen bulmak istemez misiniz?

3. Dosyalar için Bir Kitaplık Lazım!

Masadan masaya gezen dosyalarınızın düzenli bir şekilde muhafaza edilebilmesi için bir kitaplık edinmeniz gerekiyor. Üst bölümü raf, alt bölümü kapaklı dolap formunda tasarlanmış olan kitaplıklar gayet ideal bir tercih olacaktır. Bu ofis mobilyalarını nerede bulacağınızı biliyorsunuz; avansas.com adresini seçin, fazladan ödeme yapmayın!

Yazının devamı için tıklayınız.
Kaynak: Egonomik.com

2 yorum

  1. Devlet daireleri haricinde ofiste arşiv kutuları sanırım sadece kurumsal firmalar tarafından kullanılıyor. Ben görmedim hiç 🙂 Masa düzeni hakkında yazılanlar gerçekten çok doğru. Kalem, kağıt ve hesap makinesi gibi araçların dağınık şekilde çalışma alanını işgal etmesi iş hızını olumsuz etkileyebiliyor.

  2. Sadece çalışma masası değil tüm ofis malzemeleri düzenli olduğunda çalışanların da iş motivasyonu artıyor. Dağınık bir çalışma masası, dikkat dağınıklığına neden olduğu gibi çalışanın verimini bile düşürebilir. Hangi sektörde olursa olsun, işinde başarılı olan markaların ofisleri her zaman temiz ve düzenli oluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top